"Dobry Start" - kiedy wypłata 300 plus na wyprawkę szkolną? Zależy od tego, kiedy złożysz wniosek

Kiedy wypłata wyprawki szkolnej, czyli 300 plus? Wszystko zależy od daty złożenia wniosku. O świadczenie "Dobry Start" można ubiegać się przez internet. Nie warto odkładać tego na później, bo pieniądze mogą trafić na konto po rozpoczęciu roku szkolnego.

300 plus to zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Kiedy wypłata 300 plus?

Wnioski są przyjmowane od 1 lipca do 30 listopada. Warto jednak zrobić to wcześniej. Jeśli zdecydujemy się złożyć wniosek do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Przekroczenie tego terminu oznacza, że środki z 300 plus trafią na konto dopiero po 2 miesiącach od złożenia wniosku.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

300 plus przeznaczone jest dla rodziców i opiekunów dzieci, które uczą się w szkole i nie przekroczyły 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. "Dobry start" przysługuje każdemu uprawnionemu niezależnie od dochodów.

Dofinansowanie nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów. W sytuacji, gdy uczeń ma już minimum 18 lat, może złożyć wniosek samodzielnie.

300 plus - jak złożyć wniosek?

Od ubiegłego roku wniosek o 300 plus można złożyć jedynie online. Do wyboru mamy jeden z trzech sposobów. Przez:

  • portal emp@tia,
  • bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.

Szczegółowa instrukcja jak to zrobić zamieszczona została na poniższym wideo:

 

Wnioski o 300 plus rozpatruje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ubiegłego roku zajmuje się także wypłatą świadczenia. Proces ten został w pełni zautomatyzowany. W przyszłości to samo czeka 500 plus. Środki z 300 plus są przekazywane bezpośrednio na konto, nie można otrzymać ich w formie gotówkowej. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: