Robert Lewandowski w nowym klubie. Czy Barcelona zapłaci mu tyle, ile dostają Messi, Neymar, Ronaldo?

Lionel Messi, dawna gwiazda Barcelony, inkasuje w PSG 75 milionów dolarów za sezon. 70 milionów dostaje inny gigant piłki nożnej - Neymar. Fortunę wciąż płacić trzeba za Cristiano Ronaldo - 60 mln dol. A ile zarobić może Robert Lewandowski, który - co oficjalnie potwierdził Bayern Monachium - w nowym sezonie założy koszulkę z logotypem FC Barcelona?
Zobacz wideo Rozmowa z Christianem Falkiem z Bilda o transferze Roberta Lewandowskiego

W sobotę władze klubu Bayern Monachium oficjalnie potwierdziły, że Robert Lewandowski w nowym sezonie będzie występował w barwach Barcelony. - Zaoferowała kwotę, za którą sprzedaż Lewandowskiego jest dla nas absolutnie rozsądna - powiedział Oliver Kahn w rozmowie z "Bildem" cytowany przez Sport.pl. - Ponadto odnieśliśmy ostatnio duże sukcesy na rynku transferowym i pozyskaliśmy światowej klasy zawodnika ofensywnego w osobie Sadio Mané. Więc teraz osiągnęliśmy porozumienie z FC Barceloną. Póki co jednak tylko ustnie, umowa jest w toku - dodał.

Hiszpanie zapłacą za legendę polskiego sportu - według aktualnych doniesień - łącznie 50 mln euro. A ile kapitan polskiej drużyny może zarobić w nowych barwach. Co o ewentualnych zarobkach Lewego mówią media

Robert Lewandowski w Barcelonie. Ile może zarobić polski napastnik? 

Przyszłe zarobki piłkarza szacowane są na całkiem sporo. Mogą wynieść  - wedle szacunków mediów sportowych - nawet od 16 do 24 milionów euro brutto za sezon. Polak znajdzie się więc w elitarnym gronie. Na całym świecie więcej zarabia bowiem jedynie kilkudziesięciu innych sportowców. 

Oczywiście są piłkarze, którzy mają kontrakty znacznie korzystniejsze niż Lewy. Mowa jednak o absolutnym szczycie. Lionel Messi, dawna gwiazda Barcelony, która gra teraz dla francuskiego PSG, inkasuje 75 milionów dolarów. Niewiele mniej, bo 70 milionów dostaje inna gwiazda piłki nożnej - Neymar. Fortunę wciąż płacić trzeba za Cristiano Ronaldo. Jego kontrakt opiewa na 60 milionów dolarów rocznie. Na gigantyczne pieniądze wyceniani są też Kylian Mbappe (28 mln dol.) oraz Mohamed Salah (27 mln dol.). 

Robert Lewandowski na szczycie. Niewielu innych sportowców zarabia więcej

Jeśli umowa dojdzie do skutku, polski snajper pobije jeszcze jeden rekord. Chodzi o wielkość transferu. Do tej pory bowiem należał on do Krzysztofa Piątka. AC Milan zapłacił za Polaka 35 mln euro

Jeśli chodzi o inne dyscypliny sportowe, to i one przynoszą gigantyczne zarobki. Szczególnie w boksie, koszykówce oraz wyścigach samochodowych. Największe gwiazdy zarabiają tu od 60 do 85 milionów dolarów rocznie. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: