Daniel Obajtek został prezesem kolejnej spółki energetycznej. Tymczasowo stanie na czele Energa S.A.

Daniel Obajtek został powołany na tymczasowego prezesa Energa S.A. Spółka przekazała, że prezes PKN Orlen nową funkcję będzie sprawował bez wynagrodzenia. Obajtek będzie prezesem spółki od 22 lipca do 31 sierpnia 2022 roku.

We wtorek Energa poinformowała, że rada nadzorcza spółki delegowała swojego członka Daniela Obajtka do czasowego objęcia funkcji prezesa tej państwowej firmy. Obajtek ma prezesować Enerdze od 22 lipca do 31 sierpnia 2022 r. 

Zobacz wideo Daniel Obajtek. Portret człowieka sukcesu

Daniel Obajtek będzie tymczasowym prezesem spółki Energa

Daniel Obajtek pełni już funkcje prezesa i dyrektora generalnego PKN ORLEN (od 6 lutego 2018 r.). Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 r., był prezesa Grupy Energa, a w latach 2016-2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W kwietniu tego roku został powołany na członka rady nadzorczej Energi.   

Tłumaczono wówczas, że "Daniel Obajtek nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Energa S.A." oraz podkreślano, że jako prezes PKN Orlen "konsekwentnie realizuje działania biznesowe związane z budową multienergetycznego koncernu o zdywersyfikowanych źródłach przychodów i zysków. Realizowane procesy przejęć i inwestycje mają na celu wzmocnienie globalnej pozycji koncernu, a także zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego Polski". 

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Daniel Obajtek nie będzie pobierał wynagrodzenia za prezesowanie Enerdze

Energa poinformowała, że Daniel Obajtek będzie wykonywał czynności prezesa zarządu spółki bez pobierania wynagrodzenia

Grupa Kapitałowa Energa zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej. Dostarcza prąd do około 3 mln odbiorców, co stanowi ok. 17 proc. udziału w rynku obrotu energii elektrycznej.

Więcej o: