TVP Info rozbudowuje Studio B za 10 mln zł. A w planach dwa nowe budynki dla TAI

TVP kontynuuje modernizację. Po czterech latach od otwarcia nowego głównego studia w TVP Info, rozbudowy doczeka się Studio B, w którym zostanie zainstalowane dziewięć nowych ekranów. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy z ofertami w okolicach 10 mln zł.

Od listopada 2018 roku programy informacyjne TVP są nadawane z nowego studia głównego. Jego najważniejszym punktem jest ściana o długości 22 metrów, złożona z ekranów LED, która wówczas prezentowana była jako najdłuższa w Europie.

- Jest to najnowocześniejsze studio newsowe nie tylko w Polsce, ale i także w całej Europie. Jesteśmy o 2-3 długości przed konkurencją - mówił przed czterema laty Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Budowa studia kosztowała 16 mln zł. 

Teraz planowana jest modernizacja studia B, z którego nadawane są m.in. "Teleexpress" oraz "Panorama".

Zobacz wideo Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. Hennig-Kloska: Wydaje się, że był zaskoczony tą decyzją.

TVP przeznaczy niecałe 10 mln zł na studio B

TVP poinformowało, że na modernizację studia chce wydać maksymalnie 9,47 mln zł - informują wirtualnemedia.pl. Telewizja otrzymała dwie oferty, które nie mieszczą się jednak w tym limicie. Firma 4Vision oszacowała koszty na 9,57 mln zł, a Studiotech Poland na 10 mln zł. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Łącznie w odnowionym studiu B ma znaleźć się dziewięć nowych ekranów. Największy z nich będzie składał się z 11 monitorów LED. Główny ekran ma mieć wymiar 9 m x 1,8 m. Wokół niego mają znajdować się cztery ruchome ekrany. 

Nowa siedziba TVP i TAI

Odświeżenie studiów to początek zmian w telewizji publicznej. W ubiegłym roku Telewizja Polska ogłosiła zamówienie na budowę nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dwa nowe budynki mają powstać na terenie starego gmachu TVP, który wyburzono w latach 2014-2015. Przetarg wygrała oferta Korporacji Budowlanej Doraco, która oszacowała koszty budowy na 606,9 mln zł. Umowę podpisano na początku sierpnia 2022 roku. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: