Od wtorku całkiem nowe studio TVP Info. Kurski przeciął wstęgę

Od wtorku 6 listopada od 5.30 rano TVP Info zacznie nadawać z nowego studia. Jak przekonuje stacja, to "najnowocześniejsze studio informacyjne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie".

Nowe studio TVP Info ma ponad 250 m kw. powierzchni. Jego najważniejszym punktem ma być ściana o długości 22 metrów, złożona z ekranów LED. Łącznie ich rozdzielczość ma wynosić blisko 18 mln pikseli. Dzięki niej prezentowane grafiki mają być czytelniejsze, a wskutek zastosowania innych ulepszeń technicznych, także jakość dźwięku ma być podniesiona. W studiu dostępny ma być także m.in. stucalowy ekran dotykowy.

Studio zostało zbudowane od podstaw, w jednym z budynków Telewizji Polskiej przy Placu Powstańców Warszawy, oczywiście w Warszawie. Podczas poniedziałkowego symbolicznego przecięcia wstęgi prezes Jacek Kurski życzył, aby studio było "jak najlepszym okienkiem wystawowym, informacyjnym, publicystycznym Telewizji Polskiej" dla jej widzów.

Krótkie filmy z nowego studia pokazał na Twitterze Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości".

Jak donosi portal "Wirtualne Media", za około miesiąc także "Wiadomości" będą nadawane z nowego studia.

TVP z zyskiem po pierwszym półroczu

Jak informuje Ministerstwo Kultury, według stanu na koniec czerwca br. sytuacja ekonomiczno-finansowa Telewizji Polskiej była "stabilna". Pierwsze półrocze spółka zamknęła zyskiem w kwocie 132,2 tys. zł. W 2017 r. zysk TVP wyniósł blisko 564 tys. zł, w 2016 r. Telewizja Polska miała stratę prawie 177 tys. zł. Na minusie są za to niemal wszystkie oddziały regionalne TVP.

Telewizja Polska, wobec braku zmian w sposobie finansowania abonamentowego, na razie w dużej mierze musi opierać się na "kroplówce" rządowej. W zeszłym roku otrzymała od państwa 800 mln zł linii kredytowej (do końca czerwca wykorzystała 350 mln zł), a później 860 mln zł (w dwóch transzach - 266,5 mln zł w 2017 r. i 593,5 mln zł w 2018 r.) z budżetu państwa z tytułu rekompensaty za fakt, że niektóre grupy społeczne są zwolnione z opłacania abonamentu.

Więcej o:
Komentarze (79)
Od wtorku całkiem nowe studio TVP Info. Kurski przeciął wstęgę
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 28 razy 26

  Dobudowywanie kolejnej sali balowej do Titanica. Za setki milionów wyciągniętych z budżetu, w którym nie ma pieniędzy na leczenie umierających w kolejkach do lekarza.

 • ochujek

  Oceniono 24 razy 22

  Z takiego studia można więcej naobiecywać suwerenowi i lepiej opluwać opozycję oraz gorszy sort.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 21 razy 19

  A propaganda ta sama, czyli fekalia owinie się w nowocześniejszy papierek.

 • stachud

  Oceniono 15 razy 15

  Sromotna przegrana PIS w miastach pokazuje kim jest pisowski ekektorat. To prowincjonalna ciemnota wierząca w propagandę Kurskiego i rady proboszcza. Więcej tej żenującej propagandy w tvpis to może i ciemnota się obudzi. Chociaż oni przecierają oczy ze zdumienia jak swoimi tedikami podjeżdżają na stacje Misiewicza z Pcimia.

 • starczypl

  Oceniono 14 razy 14

  Studio im. Goebbelsa uważam za otwarte!!!! Tuba godna tych co przeszmalcowują Polskę!!!!!

 • wiecej.niz.jedno.zwierze

  Oceniono 14 razy 14

  Kurski, szerokim gestem, szerokim gestem! I przecinasz wstęgę! Wstęgę przecinasz!
  Przecięcie tej wstęgi spowodowało niemały zamęt. Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi. Ta przecięta wstęga jeszcze bardziej zewrze nasze szeregi...

 • thegosc

  Oceniono 14 razy 14

  W nowym studiu dostosowano wysokość krzesełek żeby dziennikarkom było łatwiej robić łaskę pisowi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX