Od wtorku całkiem nowe studio TVP Info. Kurski przeciął wstęgę

Od wtorku 6 listopada od 5.30 rano TVP Info zacznie nadawać z nowego studia. Jak przekonuje stacja, to "najnowocześniejsze studio informacyjne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie".

Nowe studio TVP Info ma ponad 250 m kw. powierzchni. Jego najważniejszym punktem ma być ściana o długości 22 metrów, złożona z ekranów LED. Łącznie ich rozdzielczość ma wynosić blisko 18 mln pikseli. Dzięki niej prezentowane grafiki mają być czytelniejsze, a wskutek zastosowania innych ulepszeń technicznych, także jakość dźwięku ma być podniesiona. W studiu dostępny ma być także m.in. stucalowy ekran dotykowy.

Studio zostało zbudowane od podstaw, w jednym z budynków Telewizji Polskiej przy Placu Powstańców Warszawy, oczywiście w Warszawie. Podczas poniedziałkowego symbolicznego przecięcia wstęgi prezes Jacek Kurski życzył, aby studio było "jak najlepszym okienkiem wystawowym, informacyjnym, publicystycznym Telewizji Polskiej" dla jej widzów.

Krótkie filmy z nowego studia pokazał na Twitterze Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości".

Jak donosi portal "Wirtualne Media", za około miesiąc także "Wiadomości" będą nadawane z nowego studia.

TVP z zyskiem po pierwszym półroczu

Jak informuje Ministerstwo Kultury, według stanu na koniec czerwca br. sytuacja ekonomiczno-finansowa Telewizji Polskiej była "stabilna". Pierwsze półrocze spółka zamknęła zyskiem w kwocie 132,2 tys. zł. W 2017 r. zysk TVP wyniósł blisko 564 tys. zł, w 2016 r. Telewizja Polska miała stratę prawie 177 tys. zł. Na minusie są za to niemal wszystkie oddziały regionalne TVP.

Telewizja Polska, wobec braku zmian w sposobie finansowania abonamentowego, na razie w dużej mierze musi opierać się na "kroplówce" rządowej. W zeszłym roku otrzymała od państwa 800 mln zł linii kredytowej (do końca czerwca wykorzystała 350 mln zł), a później 860 mln zł (w dwóch transzach - 266,5 mln zł w 2017 r. i 593,5 mln zł w 2018 r.) z budżetu państwa z tytułu rekompensaty za fakt, że niektóre grupy społeczne są zwolnione z opłacania abonamentu.

Więcej o: