Sebastian Kulczyk sprzedaje luksusowy jacht ojca z lądowiskiem dla helikopterów. Cena robi wrażenie

Sebastian Kulczyk, jeden z najbogatszych Polaków, sprzedaje luksusowy jacht Phoenix II za 129 mln euro. Jednostkę odziedziczył po ojcu w 2015 r. Wcześniej jacht można było wynajmować w cenie miliona dolarów za tydzień.

Phoenix II o długości 90 metrów został wybudowany w 2010 roku w stoczni Lurssen w Niemczech. Ten luksusowy jacht został zaprojektowany przez brytyjskiego projektanta Andre Wincha. Jego wszystkie pomieszczenia nawiązują do nowojorskiego designu z lat 30. ubiegłego wieku.

Na pokładzie jachtu poza siedmioma kabinami znajdują się między innymi trzy baseny, bar na świeżym powietrzu, siłownia, sauna, spa, łaźnia turecka, a nawet lądowisko dla helikopterów. Phoenix II wyposażony jest również w dwa kina - wewnętrzne oraz mniejsze na tarasie.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Właściciel Kulczyk Investments Sebastian Kulczyk. Warszawa, 21 września 2017Sebastian Kulczyk pozbywa się autostrady A2. Transakcja warta miliardy

Luksusowy jacht Kulczyka wystawiony na sprzedaż

Jacht Phoenix II należał do Jana Kulczyka. Następnie jednostkę odziedziczył w 2015 r. po swoim zmarłym ojcu Sebastian Kulczyk - jeden z najbogatszych Polaków. Obecnie jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych prywatnych jachtów. Jak pisaliśmy w styczniu 2022 r., jednostkę można było wynająć - za tydzień na jachcie należało zapłacić milion dolarów.

Luksusowy jacht został jednak wystawiony na sprzedaż. Jak wynika z ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej firmy Burgess, jednostkę Phoenix II można kupić za 129 mln euro.

Spektakularny jacht Kulczyka do wynajęcia. Cena jednak zwala z nógSpektakularny jacht Kulczyka do wynajęcia. Kwota jednak zwala z nóg

Sebastian Kulczyk - kim jest?

Sebastian Kulczyk - syn Grażyny i Jana Kulczyków, którzy przez lata zajmowali pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu "Forbes". Sebastian Kulczyk to międzynarodowy inwestor i przedsiębiorca, który od ponad 20 lat aktywnie działa w obszarze nowych technologii.

Jest właścicielem Kulczyk Investments - międzynarodowego domu inwestycyjnego, który przejął w grudniu 2013 r. na półtora roku przed śmiercią Jana Kulczyka. Założyciel Manta Ray, funduszu venture capital wspierającego w skali międzynarodowej najbardziej utalentowanych przedsiębiorców, stworzył również akcelerator dla start-upów InCredibles.

Zobacz wideo Kamiński: Nie będzie pieniędzy z KPO
Więcej o: