TVP VOD za darmo dla osób płacących abonament? Nie całkiem. Za niektóre filmy nadal trzeba zapłacić

W serwisie streamingowym TVP VOD osoby płacące abonament RTV mogą oglądać produkcje filmowe za darmo. Okazuje się jednak, że nie wszystkie. Za filmy z sekcji "Kinowe hity" zapłacimy bowiem od kilku do kilkunastu złotych.

Platforma TVP VOD ma służyć jako zachęta do opłacania abonamentu RTV. Dla tych, którzy ją uiszczają, przygotowano bezpłatną "strefę ABO", na której można oglądać produkcje bez reklam. Jak informują w środę Wirtualne Media, za niektóre produkcje nadal trzeba jednak dodatkowo zapłacić. 

Zobacz wideo Szrot: TVP pod rządami Jacka Kurskiego miała swoje osiągnięcia

Dodatkowe opłaty dla płacących abonament RTV. Chodzi o TVP VOD

Chodzi o bibliotekę "Kinowe hity", w której znajdują się względnie nowe produkcje, takie jak między innymi: "Green Book" (2018), "Bo we mnie jest seks" (2021), "Na rauszu" (2020) czy "Złoto" (2022). Ceny za seans są różne - wahają się od 5 do 17 zł.

Wirtualne Media zwracają uwagę, że "działanie TVP jest o tyle zaskakujące, że nadawcy publiczni w wielu krajach europejskich nie udostępniają swoich kanałów i usług odpłatnie". 

Osoby, które abonamentu radiowo-telewizyjnego nie płacą, nadal mogą oglądać dostępne na platformie treści, tyle że po obejrzeniu spotów reklamowych. Dostęp do serwisu streamingowego TVP VOD można także zyskać po wykupieniu miesięcznej subskrypcji w wysokości 9,99 zł.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Abonament RTV - ile wynosi?

Obecnie opłaty dla posiadaczy samego radia wynoszą 7,50 zł miesięcznie, dla właścicieli telewizorów 24,50 zł. Opłaty można jednak uiścić z góry, co pozwoli zaoszczędzić. Cennik prezentuje się następująco:

Za abonament radiofoniczny:

  • 14,60 zł za dwa miesiące,
  • 21,60 zł za trzy miesiące,
  • 42,80 zł za sześć miesięcy,
  • 81,00 zł za rok kalendarzowy.

Za abonament radiowo-telewizyjny:

  • 47,50 zł za dwa miesiące,
  • 70,60 zł za trzy miesiące,
  • 139,70 zł za sześć miesięcy,
  • 264,60 zł za rok kalendarzowy.

Od stycznia 2023 roku planowane są natomiast podwyżki opłat: za używanie radia zapłacimy 8,70 zł miesięcznie, natomiast w przypadku odbiornika telewizyjnego będzie to już 27,30 zł.

Więcej o: