Jarosław Kaczyński znów wraca do tematu reparacji. "To znaczy, że nas wolno nawet mordować"

- Skoro nam nie wypłacono odszkodowań za II wojnę światową, to znaczy, że nas wolno nawet mordować - stwierdził prezes PiS, Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Żywcu.

Prezes Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego spotkania w Żywcu powiedział, że jego ugrupowanie w przeciwieństwie do poprzedników stale zwiększa środki na wsparcie różnych potrzebujących grup społecznych. Spotkanie z wyborcami jest częścią trwającego objazdu Kaczyńskiego po wszystkich nowych okręgach partyjnych w Polsce.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński o Lewandowskim: Wolałbym taką Polskę, żeby on grał w Legii Warszawa

Szef PiS podkreślił, że środki na finansowe wsparcie społeczeństwa udało się zebrać m.in. dzięki walce z mafią VATowską. Jak zaznaczył, tak duże wspieranie społeczeństwa to znacząca zmiana w polskiej polityce. Wśród programów wspierających polskie rodziny wymienił 500 plus, wyprawkę szkolną, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

"To jest bardzo duży wzrost wydatków na ludzi niepełnosprawnych. To razem wziąwszy są olbrzymie sumy, które wspierają polskie rodziny. To w tym roku będzie 80 miliardów złotych" - mówił Kaczyński.

Kaczyński o reparacjach: Jak ktoś siebie nie szanuje, to inni go też nie szanują

Prezes PiS przypomniał, że Polska wystąpiła o reparacje wobec Niemiec, ponieważ ma szacunek do siebie. Mówił również, że zachowanie Niemców w kwestii osądzenia nazistowskich zbrodni pokazało, że tego szacunku ze strony naszych sąsiadów brakuje.

Skoro nam nie wypłacono odszkodowań za II wojnę światową, to znaczy, że nas wolno nawet mordować

- stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości

"Jak ktoś siebie nie szanuje, to inni go też nie szanują i dlatego wysunęliśmy te żądania i chociaż już wiemy, jaka będzie nota niemiecka w odpowiedzi, to my będziemy o to walczyć" - wyjaśniał. Jego zdaniem, jednym ze sposób tej walki jest uświadamianie mieszkańców Zachodu, że zachowanie Niemców w okupowanej Polsce różniło się od tego w ich krajach.

Odnosząc się do wyborów parlamentarnych Jarosław Kaczyński powiedział, że w całym kraju potrzeba będzie około 70 tysięcy osób do Korpusu Ochrony Wyborów. Polityk wskazał, że konieczna jest kontrola prawidłowości procedur wyborczy, by uniknąć fałszerstw.

Szef PiS zapowiedział też zwiększenie liczby lokali wyborczych, co ma zwiększyć frekwencję wyborczą. Dodał, że w każdej obwodowej komisji wyborczej potrzeba co najmniej 2 osób, które będą czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Przed wizytą w Żywcu były premier spotkał się także z wyborcami w Bielsku-Białej. W sobotę Jarosław Kaczyński spotkał się też z mieszkańcami Wadowic.

Więcej o: