Masz konto w PKO BP albo w mBanku? Nie zrobisz przelewu i nie wybierzesz gotówki. Przerwy techniczne

PKO BP i mBank informują swoich klientów o pracach serwisowych, które zostaną przeprowadzone w nocy z soboty na niedzielę. Należy przygotować się m.in. na przerwę w dostępie do bankowości elektronicznej oraz utrudnienia przy płatnościach kartą.

"Potrzebujemy chwili na prace techniczne, dlatego w niedzielę 20.11.2022 r. w godzinach 00:00 – 13:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi 'Płacę z iPKO"' - czytamy na stronie banku.

Osiedle Moko Botanika przy ul. Bokserskiej na Służewcu. 90 proc. lokali wykupiła firma Heimstaden, operator mieszkań na instytucjonalny wynajem. WIBOR czasowo 'wymazany' z kredytu. To przełom dla kredytobiorców?

PKO BP informuje o weekendowej przerwie

Klienci PKO BP nie będą mogli pobierać informacji o rachunkach, dostępnych środkach oraz inicjować płatności w ramach otwartej bankowości (Open Banking). Jak informuje bank, w ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

W czasie przerwy aplikacja iPKO Biznes mobile będzie niedostępna, aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych tylko za pomocą BLIK. Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać.  

Zobacz wideo Prof. Wojciechowski: Jak się rząd nadmiernie zadłuża, to przychodzi rynek i karze rząd

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przerwa techniczna mBanku. Od 2:00 - 11:00 brak dostępu do konta

Przerwa czeka także klientów mBanku. "W nocy z 19 na 20 listopada, przeprowadzimy prace techniczne. W związku z tym od godziny 2:00 do 11:00 w niedzielę nastąpi przerwa w dostępie do banku. W tym czasie nie będzie można robić zakupów online, płacić kartami ani składać wniosków" - pisze bank na Twitterze.

Zablokowane będą również płatności BLIK i inne płatności mobilne.

Banki co jakiś czas przeprowadzają prace techniczne na swoich stronach. Utrudnienia czekają klientów tylko w godzinach wskazanych na stronach internetowych.

Węgiel przed budynkiem (zdjęcie ilustracyjne) Dodatek węglowy. Dwie rodziny pod jednym adresem? Obie dostaną po 3 tys.

Więcej o: