Mieszkanka Florydy zażądała 5 mln dolarów, bo przygotowanie mac and cheese trwało dużej niż 3,5 minuty

Amanda Ramirez z Florydy pozwała firmę Kraft Heinz, ponieważ przygotowanie produkowanego przez nich makaronu z sosem serowym zajmuje więcej czasu, niż zapewnia producent. Kobieta zażądała pięciu mln dolarów odszkodowania.

Amanda Ramirez z Hialeah na Florydzie 18 listopada złożyła pozew przeciwko Kraft Heinz Foods Company w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Wydziału Miami w południowym dystrykcie Florydy. Kobieta czuje się oszukana, ponieważ przygotowanie dania Velveeta Shells & Cheese, czyli popularnego makaronu z sosem serowym zajmuje więcej czasu, niż trzy i pół minuty, jak zapowiada producent.

Zobacz wideo "Co ci ludzie robią z makaronem!" - dwa najbardziej szokujące dania polskiej kuchni według cudzoziemców

Floryda. Amanda Ramirez pozwała firmę Kraft Heinz, ponieważ przygotowanie ich makaronu zajmuje więcej czasu, niż zapewnia producent

Amanda Ramirez odnosi się w pozwie do tego, ile czasu potrzeba, aby przygotować danie. Zarzuca firmie, że informacje podane na etykiecie wprowadzają w błąd. Kobieta oczekiwała, że przygotuje danie w trzy i pół minuty, jednak trwa to dłużej. W pozwie podano, że to czas na wykonanie jednego z czterech kroków, które są niezbędne do przygotowania dania. Według Ramirez szacowany czas zostaje przeznaczony jedynie na podgrzanie makaronu w kuchence mikrofalowej. Jeśli jednak chcemy przygotować danie, w tym czasie powinniśmy jeszcze zdążyć, zdjąć pokrywkę, wieczko, wymieszać makaron, dodać wodę, podgrzać jedzenie w kuchence mikrofalowej i ponownie wymieszać. Według niej wykonanie tych wszystkich czynności zabiera więcej czasu, niż zapewnia producent. W pozwie nie wspomniano, ile czasu zajęło kobiecie przygotowanie jedzenia. Ramirez podkreśliła, że cena dania (10,99 dol) jest wyższa, niż podobnych produktów, które nie wprowadzają klientów w błąd.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

USA. Firma Kraft Heinz zamierza bronić się przed zarzutami

Amanda Ramirez zażądała od firmy Kraft Heinz pięciu milionów dolarów odszkodowania. Producent szybko odniósł się do zarzutów i określił pozew jako śmieszny. - Będziemy zdecydowanie bronić się przed zarzutami zawartymi w skardze - przekazała firma, cytowana przez DailyMail. Oprócz pięciu milionów dolarów kobieta domaga się również odszkodowania karnego od Kraft Heinz Foods Company i prosi firmę o "zaprzestanie oszukańczej reklamy i zaangażowania się w korygującą kampanię reklamową" - podaje CNN.

Więcej o: