Nocleg, nocleg w Zakopanem? "Możemy pomarzyć. Kilka wolnych domków. Do 4000 zł za dwie doby"

- Za pokoje 2-3 osobowe w Zakopanem zapłacimy od 600 do 800 zł za dwie doby. Jest jeszcze kilka wolnych domków 7-8 osobowych, ale ceny dochodzą tu nawet do 4000 zł za dwie doby - tak na pytanie o nocleg w zimowej stolicy Polski odpowiada Karol Wiak z serwisu Nocowanie.pl.

Święta zbliżają się coraz większymi krokami a wraz z nimi okres świąteczno-noworocznych wyjazdów. Postanowiliśmy sprawdzić, czy w popularnych miejscowościach da się jeszcze coś zarezerwować. 

Zobacz wideo Co powinniśmy robić, żeby gazu nie zabrakło?

Sylwestrowy nocleg w Zakopanem? Niech zapomni pani z panem

Karol Wiak z serwisu Nocowanie.pl w rozmowie z Gazeta.pl studzi entuzjazm. - O rezerwacji wymarzonego noclegu na Sylwestra możemy już pomarzyć. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę te najpopularniejsze miejscowości - mówi.

- Jeśli są jeszcze wolne miejsca, to będziemy musieli się naprawdę wykosztować. Dla przykładu, za pokoje 2-3 osobowe w Zakopanem zapłacimy od 600 do 800 zł za dwie doby. Analizując dostępność obiektów w naszej bazie, pragnę zauważyć, że jest jeszcze kilka wolnych domków 7-8 osobowych, ale ceny dochodzą tu nawet do 4000 zł za dwie doby

- dodaje. 

Sylwestrowe szaleństwa na plaży? Wielu może tylko pomarzyć

Osoby, które na sylwestrowe szaleństwa wolą wybrać się w przeciwnym niż polskie góry kierunku, również muszą szykować grubsze portfele. Sytuacja w miejscowościach nadmorskich wygląda bowiem podobnie, jak w Zakopanem. - Tu najbardziej oblegane są te najbardziej topowe miejscowości, czyli Trójmiasto, Kołobrzeg, czy Międzyzdroje. Co prawda, jest więcej możliwości noclegu, ale tu musimy się również liczyć z nieco większym wydatkiem, rozpoczynającym się od 400 zł za dwie doby - mówi Karol Wiak.

Jak dodaje, jeśli naszym celem jest polskie morze, to jest jeszcze szansa, że znajdziemy przyjemny nocleg w mniejszych miejscowościach. - Co do kosztów, to szacuje się, że ceny pobytu są nawet o 30 proc. wyższe niż podczas wakacji - wylicza ekspert. 

Jak Polacy planują stwierdzić sylwestrową noc? 

Przedstawiciel serwisu Nocowanie.pl wyjaśnia, że jeśli chodzi o świętowanie ostatniego dnia roku, w opcję wchodzą przede wszystkim wyjazdy weekendowe. - Tylko co dziesiąty turysta zamierza wydłużyć swój pobyt bożonarodzeniowy aż do Sylwestra, na czas od ośmiu do jedenastu dni. Nie będzie żadnym zaskoczeniem, że to właśnie góry i województwo małopolskie wiodą prym w sylwestrowych statystykach. Bezkonkurencyjne jest tu oczywiście Zakopane. W czołowej trójce znajduje się jeszcze Karpacz i Szklarska Poręba - czyli zestawienie podobne jak w każdym roku - mówi. 

Jego zdaniem warto również podkreślić, że w licznych źródłach internetowych coraz częściej pojawiają się zachęcające propozycje na Sylwestra w górach czy nad morzem. - Nocleg w centrum, bardzo atrakcyjna cena i pełen luksus - brzmi zachęcająco? Nie dajmy się oszukać! Większość tego typu ofert to fałszywe obiekty. W portalu Nocowanie.pl można znaleźć tylko i wyłącznie zweryfikowane obiekty noclegowe, dzięki czemu mamy pewność, że obiekt faktycznie istnieje i nie zostaniemy oszukani - zaznacza. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: