Stopa bezrobocia w Polsce nie zmieniła się w listopadzie. Ale zaczyna przybywać bezrobotnych

Bezrobocie w listopadzie utrzymało się na takim samym poziomie jak w październiku i wyniosło 5,1 procent - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.
Zobacz wideo Prezes Kaczyński zapewnia: "My byśmy mogli szybko opanować inflację". Jest jeden haczyk

Zarówno w październiku, jak i listopadzie bezrobocie w Polsce wyniosło 5,1 proc. "Na koniec listopada br. liczba zarejestrowanych w urzędach pracy osób poszukujących pracy wyniosła 800,2 tys." - przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Jak zauważa "Business Insider", oznacza to, iż po raz pierwszy w tym roku wzrosła liczba osób, które nie mają zatrudnienia. W październiku bowiem była ona niższa o 4,2 tys. Ta różnica nie wpłynęła jednak na wskaźnik procentowy.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Bezrobocie w listopadzie wyniosło 5,1 procent

Odczyt z listopada jest zgodny ze wstępnym szacunkiem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Szefowa resortu Marlena Maląg mówiła ostatnio, że jesteśmy krajem, który ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w UE.

Według danych opublikowanych 3 listopada zharmonizowana stopa bezrobocia, liczona według definicji przyjętej przez Eurostat, wyniosła we wrześniu 2,6 proc. w Polsce wobec 6,0 proc. w Unii Europejskiej i 6,6 proc. w strefie euro. Tym samym Polska zajęła drugie, po Czechach (2,2 proc.), miejsce pod względem najniższej stopy bezrobocia w UE. Na trzecim miejscu znalazły się Malta oraz Niemcy z wynikiem 3,0 proc. - dodał resort rodziny.

Więcej o: