"Sylwester marzeń" miał gorszą oglądalność niż rok temu. Ale TVP ogłosiła rekord

"Sylwester marzeń" w TVP 2 śledziło 3,93 mln osób - wynika z danych Nielsen Media. To wynik gorszy o ponad 800 tys. względem 2021 roku. Tymczasem TVP, wskazując na dane MOR, ogłosiła rekord oglądalności.

"Sylwester marzeń" w Zakopanem przyciągnął w TVP 2 łącznie 3,93 mln widzów (w godz. od 19:50 do 00:47), a razem z TVP Polonia (od godz. 20:24 do 00:47) łącznie 4,42 mln osób - wynika z danych Nielsen Media, które przedstawia "Presserwis". Dodatkowo TVP, powołując się na dane Gemius Prism, podała, że jej sylwester miał 129 tys. odtworzeń w serwisie TVP VOD.

TVP Apel: "Lex Pilot" ograniczy konkurencję i osłabi rynek telewizyjny

Sylwester TVP ze spadkiem oglądalności. Ale TVP przedstawia inne dane. "Rekordowy wynik"

Dla porównania - rok temu "Sylwester marzeń" w TVP 2 oglądało 4,77 mln widzów, a razem z TVP Polonia - 4,9 mln widzów - podawały Wirtualne Media. To oznacza, że niedawna impreza TVP zanotowała gorszy wynik niż rok wcześniej. W przypadku TVP 2, według danych Nielsena, oglądalność była niższa o ponad 800 tys.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tymczasem TVP, wskazując na dane MOR (model oglądalności rzeczywistej), odtrąbiła sukces. Telewizja powiadomiła, że "Sylwester marzeń" w sobotę oglądało średnio 6,4 mln osób, a w kulminacyjnym momencie 8,3 mln osób. "To rekordowy wynik od wprowadzenia pomiarów widowni według modelu oglądalności rzeczywistej w 2017 roku. Tym samym, Telewizja Polska po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna" - czytamy w komunikacie.

Jacek Kurski Jacek Kurski dostał pracę w Banku Światowym

W porównaniu do danych MOR sprzed roku widownia sylwestrowej imprezy w TVP wzrosła o 300 tys. widzów (6,1 mln). W przypadku peaku nastąpił wzrost o 160 tys. osób (8,14 mln) - podają Wirtualne Media.

Zobacz wideo Nowa fucha Kurskiego. Czy to duża strata dla PiS-u?
Więcej o: