Oto najciekawsze licytacje domów i mieszkań w Warszawie i okolicach [LISTA OFERT]

W Warszawie i okolicach w najbliższym czasie odbędą się licytacje komornicze domów jednorodzinnych i nieruchomości. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Licytacja komornicza to forma publicznej sprzedaży nieruchomości (mieszkań, domów mieszkalnych) lub ruchomości (np. biżuteria samochód, sprzęt elektroniczny), które są własnością dłużnika. Jednym warunkiem do przystąpienia do licytacji jest wpłacenie przed licytacją tzw. wadium, czyli 10 proc. kwoty wartości licytowanego mienia. Konkretną kwotę ustala komornik lub biegły.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Licytacje komornicze. Najciekawsze oferty w Warszawie i okolicach [LISTA]

Poniżej przedstawiamy 10 najciekawszych licytacji komorniczych, przeprowadzanych w Warszawie i okolicach. Licytacje odbędą się w styczniu i lutym 2023 roku.

  1. Dom w Sochaczewie za 30 666,67 zł (suma oszacowania: 46 tys. zł) - nieruchomość jest zabudowana: budynkiem mieszkalnym w konstrukcji murowanej, w zabudowie wolnostojącej, parterowym, niepodpiwniczonym z 1973 roku o powierzchni zabudowy 73 m2, użytkowej ok. 61 m2. Instalacje w budynku: energetyczna, wodna, kanalizacyjna, gazowa, centralne ogrzewanie - elektryczne (piec gazowy wg informacji z dnia oględzin jest niesprawny). Budynek mieszkalny jest w niskim stanie technicznym. Przedmiotem egzekucji jest udział 5/16.
  2. Dom w Pruszkowie za 62 232 zł (suma oszacowania: 82 976 zł) - nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz budynkiem gospodarczym. W centralnej części działki zlokalizowany jest budynek mieszkalny jednorodzinny, parterowy, podpiwniczony. Zbudowany w roku 1937 o konstrukcji tradycyjnej - murowanej. Oględziny z zewnątrz wskazują na niewielkie zużycie techniczne obiektu. Działka ogrodzona ogrodzeniem z siatki metalowej. Nieruchomość uzbrojoną w media miejskie tj. przyłącze energetyczne, gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne. Powierzchnia zabudowy zgodnie z kartoteką budynku wynosi 80 m2, powierzchnia użytkowa 72 m2.
  3. Nieruchomość w Warce za 77 434,50 zł (suma oszacowania: 103 246 zł) - nieruchomość gruntowa, składająca się z działki o powierzchni 1500 m2, zabudowanej dwoma jednokondygnacyjnymi budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi oraz trzema budynkami gospodarczymi o powierzchniach zabudowy wynoszących 71 m2, 48 m2 oraz 101 m2. Nieruchomość częściowo ogrodzona ogrodzeniem z siatki na stalowych słupkach, brama wjazdowa i furtka - stalowe. Uzbrojenie dostępne na działce: sieć elektroenergetyczna, kanalizacja, sieć wodociągowa. Pierwszy budynek mieszkalny (drewniany) o powierzchni zabudowy wynoszącej 53 m2 niepodpiwniczony. Drugi budynek mieszkalny (murowany) jednorodzinny o powierzchni zabudowy wynoszącej 51 m2.
  4. Dom w Sochaczewie za 104 tys. zł (suma oszacowania: 156 tys. zł) - działka o kształcie regularnym położona przy drodze publicznej asfaltowej. Uzbrojenie działki: energia elektryczna, woda z własnej studni (niedoprowadzona do budynku). Nieruchomość jest położona w zasięgu wody z sieci. Nieruchomość jest zabudowana: budynkiem mieszkalnym w konstrukcji murowanej, wolnostojącym, niepodpiwniczonym, parterowym ze strychem, krytym papą, o p.u. ok. 78 m2, z 1975 roku. Instalacje w budynku: energetyczna (odłączona przez ZE), woda z własnej studni, ogrzewanie budynku z kuchni węglowej znajdującej się w kuchni. Budynek jest w niskim standardzie wykończenia. Z kolei budynek gospodarczy o powierzchni ok. 23 m2 z 1965 roku jest w niskim stanie technicznym do remontu kapitalnego lub rozbiórki, nieprzedstawiającym wartości.
  5. Nieruchomość w Płońsku za 154 tys. zł (suma oszacowania: 231 tys. zł) - nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem mieszkalnym oraz gospodarczym, stanowiąca działkę o powierzchni 6221 m2.
  6. Nieruchomość w Mińsku Mazowieckim za 198 tys. zł (suma oszacowania: 297 tys. zł) - nieruchomość gruntowa, składa się z działki nr 78 i 79/1 o łącznej powierzchni 1,3200 ha. Działka nr 78 jest niezabudowana, nieutwardzona, porośnięta pojedynczymi drzewami, aktualnie wykorzystywana jako miejsce postojowe. Kształt działki trójkątny o szerokości 23,4 m i długości 36 m. Działka nr 79/1 jest zabudowana budynkiem mieszkalnym o powierzchni zabudowy 64 m2 składającym się z 2 pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju. Na działce znajduje się także budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy 21 m2, część siedliskowa jest ogrodzona, częściowo utwardzona i użytkowana na cele mieszkaniowe.
  7. Nieruchomość w Warce za 393 333,33 zł (suma oszacowania: 590 tys. zł) - działka zabudowana drewnianym budynkiem mieszkalnym o jednej kondygnacji nadziemnej o powierzchni użytkowej 68,64 m2, murowanym budynkiem mieszkalnym o dwóch kondygnacjach nadziemnych o powierzchni użytkowej 175,78 m2, murowanym budynkiem produkcyjno-usługowym i gospodarczym o oszacowanej powierzchni użytkowej 57,20 m2, wiatą stalową o jednej kondygnacji nadziemnej o powierzchni użytkowej 81 m2, murowaną piwnicą o jednej kondygnacji podziemnej o powierzchni użytkowej 24,50 m2. Działka położona w terenie z dostępem infrastruktury technicznej w postaci energii elektrycznej, gazu, wodociągu i telefonu.
  8. Nieruchomość w Piasecznie za 409 575 zł (suma oszacowania: 546 100 zł) - dom o powierzchni 96 m2, wolnostojący.
  9. Nieruchomość w Warszawie za 729 tys. zł (suma oszacowania: 972 tys. zł) - zabudowana działka gruntu o powierzchni 601 m kw., działka narożna w kształcie zbliżonym do trójkąta. Teren działki płaski, utwardzony (zieleń przydomowa, częściowe utwardzenie, ogrodzenie). Nieruchomość zabudowana jednopiętrowym, murowanym, wolnostojącym, budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym z garażem w piwnicy-przyziemiu. Do budynku przylega na poziomie piwnicy-przyziemia pomieszczenie gospodarcze. Strop pomieszczenia gospodarczego stanowi podłogę pod tarasem budynku mieszkalnego. Instalacje i urządzenia w budynku mieszkalnym: wody zimnej i ciepłej, kanalizacyjna, gazowa, elektroenergetyczna, centralnego ogrzewania, telefoniczna.
  10. Nieruchomość w Warszawie za 1 207 500 zł (suma oszacowania: 1,61 mln zł) - nieruchomość o powierzchni 658 m2, ma kształt regularny, zbliżony do prostokąta, posiada dostęp do podstawowych sieci uzbrojenia terenu: wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, gazowej. Budynek wraz z działką figuruje w gminnej ewidencji zabytków. Na nieruchomości usytuowany jest budynek mieszkalny, w zabudowie bliźniaczej, o trzech kondygnacjach nadziemnych (w tym poddasze użytkowe), podpiwniczony. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 170 m2. Przedmiot wyceny położony jest na terenie objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Więcej licytacji domów jednorodzinnych, mieszkań, działek czy gruntów rolnych można znaleźć w obwieszczeniach na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.

Zobacz wideo Gettoizacja osiedli to coraz większy problem. Czy grodzenie osiedli zapewnia bezpieczeństwo?
Więcej o: