McDonald's opuszcza Kazachstan. Powodem "ograniczenia w dostawach"

McDonald's kończy działalność w Kazachstanie. Jak poinformował, to efekt "ograniczeń w dostawach". W zeszłym roku fastfoodowy gigant opuścił Rosję i Białoruś.
Zobacz wideo Czy Rosjanie będą tęsknić za McDonald's?

Firma Food Solutions (jest licencjobiorcą amerykańskiej firmy) poinformowała, że kończy działalność pod marką McDonald's w Kazachstanie. Powodem są "ograniczenia w dostawach". W informacji dla mediów dodano, że "otwarcie nowych restauracji typu fast food pod nową nazwą zostanie ogłoszone w najbliższej przyszłości".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

McDonald's opuszcza Kazachstan

W komunikacie nie ma wzmianki o wojnie w Ukrainie. Jednak - jak podaje Bloomberg - firma miała zakazać swojemu lokalnemu franczyzobiorcy zamawiania mięsa od rosyjskich dostawców. McDonald's odmówił komentarza w sprawie, ale już w listopadzie fastfoodowy gigant był zmuszony zamknąć - wówczas tylko tymczasowo - restauracje z powodu wyczerpania zapasów.

Pierwszą restaurację w Kazachstanie McDonald's otworzył w 2016 roku. Od tego czasu powstały tam 24 lokale, m.in. w miastach Astana i Ałmaty. Według komunikatu prasowego zatrudniano w nich dwa tysiące osób.

W zeszłym roku ze względu na wojnę w Ukrainie McDonald's zamknął swoje restauracje w Rosji i Białorusi.

Więcej o: