Mega Millions. Szczęśliwiec wygrał 1,3 mld dolarów! To druga najwyższa wygrana w loterii

W piątek 13-go ktoś wygrał główną nagrodę w wysokości ok. 1,35 mld dolarów w Mega Millions. To druga co do wielkości wygrana w historii amerykańskiej loterii.

Szczęśliwy kupon został nabyty na stacji benzynowej w mieście Lebanon w stanie Maine. Zwycięskie numery to: 30, 43, 45, 46 i 61 oraz dodatkowy tzw. Mega Ball: 14.

USA. Padła główna nagroda w Mega Millions. W piątek 13-go

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1,348 miliarda dolarów (tj. około 6,64 mld złotych). To druga co do wielkości wygrana w historii Mega Millions, czyli od 2002 roku. Tymczasem największa wygrana padła w 2018 roku - kwotę 1,537 mld dolarów otrzymał nabywca kuponu w Karolinie Południowej.

Piątkowa wygrana jest czwartą w historii loterii, która przekracza kwotę jednego miliarda dolarów i pierwszą główną nagrodą, jaka padła w amerykańskim stanie Maine. Co ciekawe, jest to także siódma wygrana w piątek 13-go w historii loterii Mega Millions.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto dodać, że czternastu nabywców kuponów prawidłowo wytypowało pięć liczb (bez dodatkowej liczby, tzw. Mega Ball) i otrzyma nagrodę drugiego stopnia wysokości 1 miliona dolarów. Cztery kupony zostały sprzedane w Nowym Jorku, dwa w Kalifornii i po jednym na Florydzie, Illinois, Kansas, Kentucky, Missouri, Północnej Karolinie, Pensylwanii i Teksasie.

Mega Millions. Nagroda może zostać odebrana w całości lub na raty

W przypadku wygranej w Mega Millions można zdecydować się na jeden z dwóch wariantów:

  • na jednorazową wypłatę wygranej sumy pomniejszonej o podatki - w powyższym przypadku jest to 723,5 mln dolarów (na taką opcję decyduje się większość wygrywających),
  • na pobieranie kwoty 1,348 mld dolarów w corocznych ratach przez 30 lat - każda kolejna płatność jest o 5 proc. większa od poprzedniej.
Zobacz wideo Grabowski: Państwo nie jest po to, żeby rozrzucać pieniądze po polu
Więcej o: