USA. Miesiąc temu ktoś wygrał 1,3 mld dolarów w loterii i nie zgłosił się po pieniądze. A czas ucieka

Pod koniec lipca padła wygrana w wysokości ponad 1,3 mld dolarów w loterii Mega Millions. Nieznana osoba nabyła kupon w amerykańskim stanie Illinois i wciąż nie zgłosiła się po pieniądze - ma na to łącznie 60 dni.

29 lipca padła jedna z największych wygranych w historii loterii Mega Millions. W amerykańskim stanie Illinois nabyto kupon, który zapewnił nagrodę w wysokości 1,34 mld dolarów. Problem w tym, że dotychczas nikt nie zgłosił się po pieniądze.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ktoś wygrał ponad miliard dolarów. Minął miesiąc, a pieniędzy dalej nie odebrano

W losowaniu wygrał tylko jeden kupon, na który wskazano następujące liczby: 13, 36, 45, 57 i 67. Szczęśliwy los nabyty został na stacji benzynowej przy Touhy Avenue w mieście Des Plaines i zapewnił trzecią co do wielkości wygraną w historii loterii w Stanach Zjednoczonych.

- W przypadku nagrody tej wielkości nie jest niczym niezwykłym, że osoba potrzebuje trochę więcej czasu na odebranie nagrody, ponieważ może chcieć zasięgnąć profesjonalnej, prawnej i finansowej porady przed złożeniem wniosku - wskazała Meghan Powers, dyrektorka ds. komunikacji w Illinois Lottery w rozmowie z NBC News.

Powers zapewniła, że zwycięzca lub zwyciężczyni podczas odbioru nagrody może liczyć na zachowanie pełnej anonimowości. Na zgłoszenie się po pieniądze jest 60 dni (tj. do 27 września).

Kiedy padł rekord w loterii Mega Millions?

W przypadku wygranej można zdecydować się na jeden z dwóch wariantów: na jednorazową wypłatę wygranej sumy pomniejszonej o podatki, czyli 747,2 mln dolarów (na taką opcję decyduje się większość wygrywających), albo pobierać kwotę 1,34 mld dolarów w corocznych ratach przez 30 lat.

Rekordową wygraną w amerykańskiej loterii Mega Millions odnotowano 23 października 2018 roku. Zwycięzca z Karoliny Południowej zgarnął wtedy 1,537 mld dolarów. Jest to również największa na świecie wypłacona wygrana w loterii z pojedynczego losie.

Zobacz wideo Na co Polacy wydają najwięcej pieniędzy? Czy ceny zaczynają spadać? Pytamy ekspertkę
Więcej o: