Autostrada A1 Piekary - Pyrzowice wymaga remontu. Kierowcy muszą zwalniać. GDDKiA wydała komunikat

Do końca września ma powstać ekspertyza uszkodzonej nawierzchni, a do końca stycznia 2024 roku program naprawczy odcinka autostrady A1 Piekary Śląskie - Pyrzowice. Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach na samą dokumentację wyda prawie 10 mln złotych.

"Biuro projektowe TRAKT z Katowic wykona ekspertyzę oraz program naprawczy dla autostrady A1 Pyrzowice - Piekary Śląskie. Wartość podpisanej umowy to 9 959 310 zł" - pisze GDDKiA w komunikacie.

Odcinek Piekary - Pyrzowice autostrady do remontu. GDDKiA podała szczegóły

Długość odcinka objętego opracowaniem to ponad 16 km autostrady oraz 300-metrowy odcinek drogi ekspresowej S1 w obszarze węzła Pyrzowice. Zakończenie prac projektowych ma nastąpić w styczniu 2024 roku, co umożliwi ogłoszenie przetargu na roboty, a rozpoczęcie prac w terenie planowane jest na początku 2025 roku.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

GDDKiA zapowiada, że w ciągu ośmiu miesięcy powstanie ekspertyza techniczna infrastruktury drogowej i obiektów inżynierskich oraz kompleksowy program naprawczy dla odcinka Pyrzowice - Piekary Śląskie. W ciągu 12 miesięcy ma powstać także dokumentacja projektowa dla naprawy autostrady A1 wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych. "Umowa przewiduje także pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót wykonywanych w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Ograniczenia prędkości na odcinku autostrady A1 Pyrzowice - Piekary Śląskie. Kierowcy muszą zwalniać przez nierówności

Na odcinku A1 Pyrzowice - Piekary Śląskie występują nierówności nawierzchni. W związku z tym wprowadzone zostały ograniczenia prędkości do 110 km/h oraz 80 km/h. GDDKiA podkreśla, że kierowcy mają się bezwzględnie stosować do tych ograniczeń.

Zobacz wideo Kotecki: Nie oczekujmy zbyt gwałtownego ożywienia w gospodarce
Więcej o: