Usługa Twój e-PIT będzie niedostępna. Urząd Skarbowy przeprasza, ale ma dobry powód

Usługa Twój e-PIT będzie niedostępna od 3 do 14 lutego - poinformował Urząd Skarbowy w oficjalnym komunikacie. Powodem - problemy techniczne. Pozostałe usługi w serwisie e-Urząd Skarbowy działają normalnie.

Przerwa w funkcjonowaniu serwisu ma wynikać z prac prowadzonych przez informatyków w związku z przygotowywaniem zeznań PIT za rok 2022. Według zapowiedzi mają być one dostępne już po zakończeniu prac, czyli 15 lutego (tj. środa). Urząd Skarbowy poinformował o tym na swojej stronie internetowej. "Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy. 

Zobacz wideo Na co uważać, wypełniając PIT-2 od 1 stycznia 2023 r.? Ekspertka wyjaśnia

Twój e-PIT będzie niedostępny. Co oferuje usługa?

Twój e-PIT to usługa, która automatycznie przygotowuje i udostępnia roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych dzięki danym z Krajowej Administracji Skarbowej. Podatnik, który skorzysta z tej usługi, nie musi wypełniać wniosków, aby rozliczyć swój podatek przy jej użyciu. 

Z usługi Twój e-PIT skorzystają podatnicy, którzy składają zeznanie PIT-37 lub PIT-38 (wykazując przychody z umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło lub przychodów kapitałowych) oraz rozliczający się na formularzach PIT-28 lub PIT-36, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale składają te zeznania z uwagi na uzyskiwane przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozliczenia PIT już wkrótce 

Przypomnijmy, że zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Deklaracje należy złożyć od 15 lutego do 2 maja 2023 roku, a ZUS już rozpoczął proces wysyłki PIT-ów dla świadczeniobiorców.  

Więcej na temat rozliczenia PIT 2022 pisał na portalu Gazeta.pl Mikołaj Fidziński>>>>

Więcej o: