Zwrot podatku jest podejrzanie wysoki? Ekspert ostrzega: Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca

PIT za rok 2022 przyniósł nam podejrzanie wysoki zwrot podatku? Grzegorz Grochowina z KPMG radził w "Studiu Biznes", aby samodzielnie sprawdzić liczby w formularzach lub skontaktować się z Urzędem Skarbowym.
Zobacz wideo Zwrot podatku jest podejrzanie wysoki? Ekspert doradza czujność

Od 15 lutego możemy składać zeznania podatkowe za 2022 rok. W wielu przypadkach możemy spodziewać się zwrotu podatku. Co, jeśli zwrot jest podejrzanie wysoki, tj. znacznie wyższy, niż w ubiegłym roku? Czy powinniśmy coś z tym zrobić, czy lepiej po prostu "siedzieć cicho" z nadzieją, że fiskus nie zauważy żadnych nieprawidłowości?

Twój e-PIT Twój e-PIT złapał zadyszkę, Polacy się irytują. "Nieoczekiwany błąd"

PIT za 2022. Ekspert radzi, aby zachować czujność. "System jest omylny"

Grzegorz Grochowina, szef zespołu zarządzania wiedzą w departamencie podatkowym KPMG w Polsce radził w "Studiu Biznes", aby zachować czujność. - Warto porównać przychody. System jest omylny. Czasem się zdarza, że coś może nie zostać uwzględnione w formularzu PIT - zauważył.

Ekspert radził, aby porównać w formularzu PIT, czy przychody, koszty i wpłacone zaliczki się zgadzają. - Cieszymy się, że mamy kilka tysięcy złotych więcej, niż rok wcześniej, a okaże się, że system nie pobrał zaliczek - powiedział.

Więcej o podatkach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli zauważamy, że nasz zwrot podatku jest podejrzanie wysoki, zawsze możemy skontaktować się z Urzędem Skarbowym. - Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. To podatnik odpowiada za wszystkie zobowiązania podatkowe. Nie możemy zwalić winy na źle działający system - przestrzegał ekspert.

Nie wypełnimy za Ciebie PIT, ale opiszemy i nagłośnimy problemy z rozliczeniem. Masz problem z logowaniem do e-Urzędu Skarbowego? Zaskoczył cię zwrot podatku lub konieczność dopłaty? Daj nam o tym znać w mailu: news@agora.pl

Kontrolerzy RIO policzyli, że z kont instytucji kultury w gminie Nowe zniknęło 630 tys. zł Ponad milion Polaków będzie musiało dopłacić do podatku.

Więcej o: