Twój e-PIT złapał zadyszkę, Polacy się irytują. "Wystąpił nieoczekiwany błąd. Ot programiści z PiS-u"

Twój e-PIT nie działa tak, jak powinien. Usługa, która pozwala sprawdzić rozliczenie z fiskusem, sprawia problemy. - Od 20 minut próbuję się zalogować, ale nic z tego - pisze w mailu czytelnik Gazeta.pl. "Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy" - tłumaczyło Ministerstwo Finansów już w nocy.

Twój e-PIT to usługa, dzięki której można sprawdzić swoje rozliczenie z fiskusem. Od lat formularza PIT nie trzeba już bowiem wypełniać w formie papierowej. W ogóle nie trzeba go wypełniać - rozliczenie dla każdego podatnika przygotowuje urząd skarbowy.

Twój e-PIT z zadyszką

Polacy chcą wiedzieć, czy przysługuje im zwrot podatku, czy muszą sami chwycić się za portfel i oddać fiskusowi co należne. Usługa, do której logować się można od północy, złapała jednak zadyszkę. Zdarza się, że strona nie odpowiada, nie wyświetla danych lub informuje o błędzie. Część Polaków, o czym świadczą wiadomości e-mail przychodzące na skrzynkę pocztową Gazeta.pl - problemy irytują. 

- Od 20 minut próbuję się zalogować, ale nic z tego. "Wystąpił nieoczekiwany błąd. Zaloguj się ponownie. I tak w koło Macieju. Ot programiści z PiS-u" - napisał pan Stanisław. Zastosował zapewne figurę retoryczną, problemy z działaniem serwisu mają zapewne inne przyczyny niż sympatie polityczne. 

Na problem zwrócił uwagę i inny czytelnik Gazeta.pl. - Dziś szumnie wystartował czas, kiedy możemy składać PIT za 2022 rok. Tymczasem na stronie rządowej w e-deklaracjach brak jest formularza PIT 36 aktualnego na rok rozliczeniowy 2022. To jakiaś kpina! Ciekawe czy fiskus wydłuży okres składania PIT - pisze zbulwersowany czytelnik.

Ministerstwo Finansów potwierdza: Utrudnienia

Resort finansów sytuację monitoruje. O problemach z działaniem usługi ministerstwo informowało w nocy. "Występują utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym. Część użytkowników może mieć kłopot z zalogowaniem się lub korzystaniem z usług" - czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

"Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy. Przepraszamy za utrudnienia" - pisze resort. 

Nie wypełnimy za Ciebie PIT, ale opiszemy i nagłośnimy problemy z rozliczeniem. Masz problem z logowaniem do e-Urzędu Skarbowego? Zaskoczył cię zwrot podatku lub konieczność dopłaty? Daj nam o tym znać w mailu: news@agora.pl

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: