Rosja. Eksplozja samolotu w fabryce. Jedna osoba nie żyje

W rosyjskiej fabryce samolotów podczas testów doszło do wypadku. Pod wpływem wysokiego ciśnienia doszło do rozhermetyzowania kadłuba, który eksplodował, zabijając jedną osobę - pracownika fabryki.

"Na jednym z etapów montażu hermetycznej plomby, kadłub jest sprawdzany przez pompowanie nadciśnienia do przedziałów. Podczas tych testów doszło do tragicznego incydentu" - przekazał w oficjalnym komunikacie producent United Aircraft Corporation.  

Zobacz wideo Chiny wspierają zbrojnie i wywiadowczo Rosję? Dr Przychodniak: Myślę, że tak

Rosja. Eksplozja samolotu w fabryce

Do zdarzenia doszło w fabryce w regionie Uljanowskim, około 700 km (435 mil) na wschód od Moskwy. Testowano tam 4-silnikowy odrzutowy radziecki samolot transportowy Iljuszyn Ił-76. W wyniku nieudanej próby ciśnieniowej jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Agencja Reutera podaje, że wszyscy byli pracownikami fabryki.  

W sprawie prowadzone jest śledztwo. To nie pierwszy tragiczny wypadek tego samolotu w Rosji. 15 stycznia 2009 roku w Machaczkale doszło do zderzenia dwóch samolotów Ił-76MD na lotnisku. Zginęły wtedy cztery osoby. 

Antonow AN-225 'Mrija' w grze Microsoft Flight SimulatorNajwiększy samolot świata znowu poleci. Microsoft pomoże w odbudowie

Więcej informacji z kraju i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: