Największy samolot świata znowu poleci. Gra Microsoftu pomoże w jego odbudowie

Microsoft wypuścił nowy dodatek do gry Flight Simulator. W grze dostępny będzie ukraiński Antonow AN-225 "Mrija", który został zniszczony przez Rosjan w trakcie trwającej wojny. Dochód ze sprzedaży dodatku zostanie przeznaczony na odbudowę największego samolotu na świecie.

Antonow AN-225 "Mrija" (ukr. Marzenie) był największym samolotem świata i zarazem jednym z symboli Ukrainy. Maszyna została zniszczona zaraz na początku działań wojennych z Rosją - dokładnie 27 lutego 2022 roku. Doszło do tego podczas ataku rosyjskich wojsk na lotnisko w Hostomlu pod Kijowem.   

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]

Antonow AN-225 "Mrija" dostępny w Flight Simulator

Gigantyczny Antonow miał 84 metry długości, rozpiętość skrzydeł wynoszącą 88,4 metra i ponad 18 metrów wysokości. Samolot napędzanym był aż sześcioma silnikami Progress D-18T i mógł poderwać nawet 250 ton ładunku. W jego ładowni zmieściłby się kadłub Boeinga 737 - najpopularniejszego samolotu pasażerskiego świata. Pomimo tego, że został zniszczony to jeszcze nie koniec jego historii.

W listopadzie ubiegłego roku pojawiła się informacja, że w utajnionym miejscu powstaje drugi największy samolot świata - nowa "Mrija". Według doniesień mediów maszyna będzie zawierać części samolotu zniszczonego przez rosyjskie wojsko. Koszt budowy nowej jednostki jest szacowany na 500 mln euro. Swoje trzy grosze do jego odbudowy chce dorzucić Microsoft

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Microsoft pomoże w odbudowie samolotu Antonow AN-225 "Mrija"

W grze Microsoft Flight Simulator, która polega na pilotowaniu różnych statków powietrznych, ma pojawić się właśnie ten samolot. "Mrija" będzie dostępna w formie płatnego dodatku. "Ten budzący podziw samolot jest dostępny w grze na PC za 19,99 USD, a cały dochód zostanie przeznaczony na odbudowę An-225" - poinformowano. Samolot będzie dostępny w sześciu wariantach kolorystycznych.  

Branżowy portal SpidersWeb opisuje, że "Mriję" odwzorowano w grze tak samo wiernie i drobiazgowo jak inne samoloty. Pozycja słynie bowiem z realistycznego odtwarzania maszyn. W Polskiej wersji dodatek kosztuje 70 zł.  

 
Więcej o: