Zakupy w święta wielkanocne. Do której sklepy będą otwarte w Wielką Sobotę?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią przedświąteczne zakupy. Lepiej nie zostawiać ich na ostatnią chwilę. W Niedzielę oraz Poniedziałek Wielkanocny większość sklepów będzie zamknięta. W sobotę z kolei markety będą pracowały w zmienionych godzinach. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę?

Wielka Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, jednak tego dnia sklepy są otwarte krócej niż zwykle. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w niezbędne zakupy wcześniej. Jeżeli jednak komuś zdarzy się zostawić zakupy na ostatnią chwilę, warto zapoznać się z tym artykułem i dowiedzieć się, do której będą otwarte popularne sieci sklepów w Wielką Sobotę.

Zobacz wideo Jakie są ceny w Chorwacji po przyjęciu euro?

Wielkanoc 2023. Sklepy będą pracować w zmienionych godzinach

Wielka Sobota w tym roku przypada 8 kwietnia. Tego dnia sklepy mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14:00. Po tym czasie obowiązuje zakaz handlu. Obowiązek ten nie dotyczy jednak mniejszych sklepów, w których za ladą stanie właściciel. W takim przypadku otwarte będą placówki należące do sklepów sieci Żabka, Carrefour Express oraz innych sieci franczyzowych. Podobnie będzie w Niedzielę Wielkanocną oraz Poniedziałek Wielkanocny. Należy jednak pamiętać, że w okresie świątecznym, zarówno w sobotę, niedzielę, jak i w poniedziałek sklepy mogą mieć zmienione godziny otwarcia.

Wielkanoc 2023. Do której sklepy będą czynne w Wielką Sobotę? 

W Wielką Sobotę otwarte będą m.in. sklepy sieci Intermarché. Placówki będą czynne do godziny 13:30, tak by ostatni klienci mogli dokonać zakupów maksymalnie do godziny 14:00. Przez cały okres świąt otwarte będą małe sklepy na stacjach paliw należących do marketu. W Wielką Sobotę otwarte będą również sklepy Stokrotka. Większość z nich czynna będzie do godziny 13:00, a w przypadku sklepów Stokrotka Express do 13:45. Godziny otwarcia sklepów należących do konkretnych sieci można dodatkowo sprawdzić na stronach internetowych. 

Więcej o: