Pierwsza Komunia i sukienki jak małe suknie ślubne. Ich koszt to od 600 zł do tysiąca zł

Wybór sukienki komunijnej to ważna decyzja podczas przygotowań do ceremonii Pierwszej Komunii Świętej. Według najnowszych trendów coraz więcej osób decyduje się na eleganckie i drogie kreacje. W jakich cenach są obecnie sukienki komunijne?

Drogie i bogato zdobione sukienki komunijne to trend ostatnich czasów. Zagraniczne sklepy oferują bogato zdobione sukienki dla dziewczynek, a ich cena waha się w okolicach tysiąca złotych. Jakich kwot można się spodziewać, gdy kupuje się sukienkę komunijną w Polsce?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Pierwsza Komunia Święta. Ile kosztuje sukienka na komunię w Polsce?

W Polsce zainteresowaniem cieszą się skromne sukienki komunijne,z niewielką liczbą dodatków. Klasyczne białe suknie łatwo kupić za 100 zł. Około 300 zł kosztują te z większą liczbą dodatków. Kreacje, które przypominają małe suknie ślubne, kosztują powyżej 600 zł - ich cena może jednak sięgnąć nawet tysiąca złotych.

Średnia cena waha się pomiędzy 400 a 500 zł. Popularne stają się również używane sukienki komunijne, których ceny są bardzo zróżnicowane - od 100 do 600 zł. Coraz rzadziej są jednak wybierane klasyczne alby, które jeszcze kilka lat temu były wybierane przez większość rodziców.

Komunia 2023. Sukienki komunijne jak małe suknie ślubne

Moda zza granicy coraz bardziej przedostaje się na polski rynek. Wśród najnowszych trendów dotyczących komunijnych sukienek dużą popularnością cieszą się bogato zdobione kreacje, z dużą liczbą błyszczących dodatków. W komplecie możemy kupić również welon lub diadem.

Już w zeszłym roku m.in. w Teksasie oraz w Irlandii takie komunijne "kreacje" były dostępne za blisko 300 dolarów, czyli ponad tysiąc złotych. Sukienki są określane jako luksusowe i cieszą się tam dużym powodzeniem.

Kolekcje ekskluzywnych sukienek komunijnych pojawiały się w Polsce już w 2020 roku, a moda na bogato zdobione sukienki przybiera na sile.

Więcej o: