PGNiG: Ceny gazu spadną o blisko 15 proc. Nowa oferta dla klientów biznesowych

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen poinformowała, że "w maju obniży cenę gazu dla klientów biznesowych do 301,72 zł/MWh". Co oznacza, że spadnie o prawie 15 proc.

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen o obniżkach cen gazu poinformowała we wtorek (4 kwietnia). Oferta dotyczy klientów rozliczanych w oparciu o cennik "Gaz dla biznesu" - czytamy w wydanym komunikacie.

Zobacz wideo Piechociński: Dziś rząd politycznie zapowiada różne czary-mary, które się nie spełnią

PGNiG obniży cenę gazu dla klientów biznesowych

- Po raz kolejny w tym roku obniżymy cenę dla naszych klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55 proc., a w maju cena spadnie o kolejne 15 proc. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62 proc. mniej niż na początku tego roku - przekazał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podejmowania żadnych działań. Zostanie ona automatycznie zastosowana w rozliczeniach.

Cennik "Gaz dla Biznesu"

Spółka podała, że od 1 kwietnia 2023 r. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika "Gaz dla Biznesu". Jak informuje portal Inflor, powołując się na oficjalny komunikat, cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

W maju cena niższa o prawie 15 proc.

Od 1 do 30 kwietnia br. cena wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy). Została ustalona na postawie nowego sposobu obliczeń. Z kolei od maja klienci biznesowi zapłacą 301,72 zł/MWh (skalkulowano na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu), czyli mniej o prawie 15 proc. niż w kwietniu. Jak podają przedstawiciele spółki, cennik będzie aktualizowany co miesiąc, a kwota podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Więcej o: