Rubel najtańszy od roku. Rosjanie pobiegli do kantorów. W Petersburgu ogromna kolejka [WIDEO]

Rubel jest najtańszy od roku. W reakcji na spadek wartości rosyjskiej waluty część Rosjan pobiegła do kantorów, aby wymienić ją na dolary i euro. Przed jednym z lokali ustawiła się dość długa kolejka. W sieci pojawiło się nagranie.

Rosyjska waluta od miesięcy konsekwentnie traci na wartości. Jak już informowaliśmy, obecnie rubel jest najtańszy od kwietnia 2022 roku. W czwartek kurs dolara wyniósł ponad 81 rubli, a za euro należało zapłacić ponad 88 rubli. A może być jeszcze gorzej. - Przy braku interwencji rubel może nadal spadać z perspektywą osiągnięcia przedziału 84,5-86,5 rubla za dolara w ciągu najbliższych kilku tygodni - stwierdził, cytowany przez "The Moscow Times", Harutyunyan Alexander, ekonomista z rosyjskiej spółki Russ Invest.

Zobacz wideo O dwóch takich z RPP, co krytykowało Glapińskiego. "Jadą po mnie ostro... muszę się powstrzymywać"

Rubel tanieje. Kolejka przed kantorem w Petersburgu hitem sieci

W piątek po południu kilkadziesiąt osób ustawiło się w kolejce przed kantorem na ul. Puszkina w Petersburgu. Aby wejść do środka, ludzie musieli czekać kilkadziesiąt minut. To reakcja na gwałtowny spadek kursu rubla. "W kantorze sprzedają dolary za 80,5 rubla za sztukę, a euro za 88 rubli. Gdy ktoś kupi więcej niż 200 sztuk na raz, to kurs wzrasta o 20 kopiejek" - podał portal fontanka.ru, który poinformował o kolejce przed petersburskim kantorem.

W sieci pojawiły się nagrania kolejki. Niezależny białoruski kanał NEXTA napisał, że w obliczu spadku wartości rubla "ludzie pobiegli" do kantora. "Rosyjski rubel słabł przez cały tydzień, ale władze starają się nie dopuścić do paniki i mówić, że kurs wkrótce się ustabilizuje z powodu wyższych cen ropy" - zaznaczył. "Kurs wymiany dolara w Rosji gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku dni. Ludzie ustawiają się w kolejkach w pobliżu punktów wymiany walut" - podkreślił z kolei Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego MSW.

Więcej o: