Daniel Obajtek ma dobrą nowinę. PKN Orlen obniży ceny paliw przed majówką

- Notowania na giełdach bardzo mocno zaczynają się stabilizować - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Ogłosił, że koncern w ostatnich dniach obniża ceny paliw, a kierowcy będą mogli liczyć na dalsze obniżki przed majówką.
Zobacz wideo Co wpływa na ceny paliw na stacjach Orlenu?

- Notowania na giełdach bardzo mocno zaczynają się stabilizować. Zaraz te notowania przekładamy z hurtu na ceny. W ciągu 10 dni obniżyliśmy ceny oleju napędowego o 24 grosze, benzyny o 12 groszy. Dziś następna obniżka, bo nadchodzi długa majówka. Obniżka dodatkowo 8 groszy na benzynie i 12 groszy na oleju napędowym - mówił w czwartek Daniel Obajtek o cenach paliw. - W ciągu 10 dni to już 36 groszy obniżki na oleju napędowym i 20 groszy na benzynie - podkreślił.

PKN Orlen obniży ceny gazu. Daniel Obajtek: To 62 proc. obniżki od stycznia

Prezes PKN Orlen przekazał również, że od 1 maja cena gazu dla klientów biznesowych zostanie obniżona do 301,72 zł/MWh. - To 62 proc. obniżki od stycznia - podkreślił Daniel Obajtek. Podczas konferencji, która była poświęcona inwestycjom w zieloną energetykę, Obajtek przekazał, że Energa Wytwarzanie z grupy PKN Orlen uruchomiła dwie farmy fotowoltaiczne - PV Wielbark w województwie warmińsko-mazurskim o mocy 62 MW i PV Gryf w Wielkopolsce o mocy 25 MW.

Orlen inwestuje w "zielone". Spółka uruchomiła dwie farmy fotowoltaiczne

Na farmę fotowoltaiczną PV Wielbark składa się ok. 150 tys. paneli o mocy do 530 W każdy. Wartość inwestycji to ok. 200 mln zł. Wartość drugiej inwestycji PV Gryf to 60 mln zł. Obie farmy pozwolą zasilić zieloną energią blisko 43 tysiące gospodarstw domowych. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek mówił, że do końca roku farma w Wielbarku zostanie rozbudowana, a jej moc wzrośnie do 70 MW. Wykonano ją na gruntach o niskiej klasie. W sumie w tym roku spółka uruchomi farmy fotowoltaiczne o mocy 110 MW. - W kolejnych latach megawaty pójdą w setki - dodał Obajtek. Do 2030 roku spółka przeznaczy na realizację projektów OZE ponad 50 mld zł, zwiększając moce w OZE do 9 GW.

Więcej o: