PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia na majówkę. Kto otrzyma zniżki na bilety?

Majówka powoduje wzrost zainteresowania środkami transportu. Z tego powodu PKP Intercity zdecydowało się na zapewnienie pasażerom dodatkowych miejsc w pociągach. Dla podróżujących dostępne są oferty, dzięki którym można kupić bilet w niższej cenie. Kto może skorzystać ze zniżek?

Majówkowe wyjazdy sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na liczbę miejsc w środkach transportu. Wiele osób zdecyduje się wybrać pociąg, aby dotrzeć na zaplanowany urlop. Przewoźnik PKP Intercity planuje wzmocnić 85 kursów za pomocą prawie stu dodatkowych wagonów i pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74, które pojadą na popularnych trasach od 28 kwietnia do 7 maja.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia na majówkę

Jak informuje PKP Intercity, podróżni m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Łodzi, Katowic czy Lublina skorzystają z dodatkowych wagonów w trakcie podróży do innych dużych miast lub popularnych miejsc turystycznych. Mieszkańcy Warszawy będą mogli dostać się na Mazury za pomocą dodatkowego pociągu IC Żeromski - BIS rel. Warszawa - Olsztyn. Dla osób wybierających się nad morze zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z Warszawy, Poznania i Wrocławia: IC Bałtyk - BIS, IC Pobrzeże - BIS oraz IC Heweliusz - BIS. Dodatkowo na okres majówki PKP Intercity ma uruchomić osiem dodatkowych składów:

  •  IC 7550 Bałtyk - BIS - rel. Poznań - Gdynia; kursujący 29,30 kwietnia oraz 3, 6 i 7 maja;
  •  IC 5750 Bałtyk - BIS - rel. Gdynia - Poznań; kursujący 29,30 kwietnia oraz 3, 6, 7 maja;
  • IC 65161 Heweliusz - BIS - rel. Wrocław - Gdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;
  • IC 56160 Heweliusz - BIS - rel. Gdynia - Wrocław; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;
  • IC 15159 Żeromski - BIS - rel. Warszawa - Olsztyn; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;
  • IC 51158 Żeromski - BIS - rel. Olsztyn - Warszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja;
  • IC 1517 Pobrzeże - BIS - rel. Warszawa - Gdynia; kursujący 29 kwietnia i 6 maja;
  • IC 5116 Pobrzeże - BIS - rel. Gdynia - Warszawa; kursujący 30 kwietnia i 7 maja.

1 maja na torach pojawi się nowy pociąg IC Kinga, który będzie kursował codziennie między Warszawą a Krakowem z przystankami m.in. w Radomiu i Kielcach. Krakowianie będą mogli dotrzeć do Bydgoszczy dodatkowym pociągiem IC Kazimierz. Do tej pory kursował on pomiędzy Łodzią Fabryczną a Krakowem, ale jego relacja wydłuży się do Bydgoszczy.

Tańsze bilety w PKP Intercity. Kto może skorzystać ze zniżek?

Podróżni, którzy planują wyjazd w większym gronie, liczącym od dwóch do sześciu osób, mogą otrzymać 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów, korzystając z oferty Taniej z Bliskimi. Oferta obowiązuje w pociągach TLK oraz IC. Dodatkowo łączy się z ulgami ustawowymi. Aby skorzystać z oferty, należy kupić bilet najpóźniej dzień przed wyjazdem. 30 proc. zniżki mogą otrzymać osoby, które podróżują w grupie od 2 do 5 osób w tym z dzieckiem, które nie ma ukończonego 16. roku życia, dzięki ofercie Bilet Rodzinny. Karta Dużej Rodziny również obniża cenę o 30 proc. w przypadku podróży co najmniej dwóch jej posiadaczy.

Dzieci do czwartego roku życia obejmuje ulga 100 proc. w wagonach drugiej klasy. Starsze dzieci i młodzież szkolna może podróżować pociągami z ulgą 37 proc. po okazaniu legitymacji szkolnej. Studentów obowiązuje zniżka 51 proc., która łączy się z innymi promocjami.

Seniorzy po 60. roku życia mogą skorzystać z ulgi 30 proc. na przejazdy zarówno pierwszą, jak i drugą klasą. Bez względu na wiek, emeryci i renciści mają prawo do dwóch przejazdów w ciągu roku z ulgą 37 proc. W czasie kontroli należy okazać zaświadczenie potwierdzające fakt statusu, które jest wydawany przez odpowiednie instytucje, takie jak terenowe jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Więcej o: