Bon turystyczny w 2023 roku. Popularny program wsparcia ma powrócić w nowej odsłonie

Bon turystyczny zostanie reaktywowany w 2023 roku. Z pierwszych informacji na temat postępujących nad nim prac wiadomo jednak, że jego forma ulegnie zmianie. Korzystając z jego poprzedniej odsłony, Polacy przeznaczyli na swoje wczasy ponad 3,2 miliarda złotych.

Powstaniu programu bonu turystycznego przyświecała idea wspierania polskich rodzin w dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Otrzymane środki można było przeznaczyć na większość usług związanych z wypoczynkiem, w szczególności noclegi. Bony dawały również szansę skorzystania z licznych atrakcji takich jak parki rozrywki. Poprzednia edycja programu zakończyła się w marcu 2022 roku wynikiem 3,2 mld zł wydanych na wakacje przez Polaków.

Zobacz wideo Piotr Kaleta: 800+ to inwestycja w polską rodzinę

Powrót bonu turystycznego. Program ma działać na innych zasadach

Widząc popularność i sukces, jakim zakończył się wprowadzony bon turystyczny, politycy zdecydowali się na jego reaktywację. Tym razem program ma przybrać jednak nieco inną formę i działać na nowych zasadach. Pierwsze zapowiedzi bonu turystycznego w edycji 2023 pojawiły się już w lutym i padły z ust ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka w trakcie rozmowy z Polskim Radiem. Nowa wersja programu ma już nie być związana bezpośrednio z potrzebą wspierania polskich rodzin na tle pandemii koronawirusa.

Bon turystyczny 2023. Co się zmieni?

Zmodyfikowany program bonów turystycznych uzależniony jest od stanu Skarbu Państwa. W przypadku niedoboru środków mógłby zostać ograniczony do konkretnych grup docelowych. - To może być, chociażby wsparcie dla uczniów klas szkół podstawowych w celu rozpropagowania wyjazdów tożsamościowych. Uczniowie mogliby poznać kraj, zrozumieli historię, a także poznali swoją małą, lokalną ojczyznę - proponiował na antenie Jedynki Polskiego Radia Adam Karpiński ekspert ds. turystyki z uniwersytetu WSB Merito.

Więcej o: