Pierwsza Komunia Święta. Jaki prezent kupić przystępującemu do niej dziecku? [LISTA]

Przełom maja i czerwca to czas, w którym w wielu parafiach odbywa się Pierwsza Komunia Święta. Wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego młodego katolika skupione jest jednak nie tylko na przyjęciu Eucharystii, ale i dzieleniu się tym przeżyciem z najbliższą rodziną. Co podarować dziecku na taką okazję? Podpowiadamy, jakie prezenty będą najbardziej odpowiednie.

Sakrament przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej polega na przyjęciu ciała i krwi Chrystusa pod postacią chleba i wina w formie Eucharystii. Dla przystępującej do niej dzieci to wyjątkowy czas, w którym szczególnie mocno znajdują się w centrum uwagi swoich bliskich. Po uroczystej mszy świętej dorastający duchowo wierni udają się na rodzinne przyjęcie, w trakcie którego otrzymują symboliczne podarunki. W głowie wielu osób zaproszonych na tego typu wydarzenie rodzi się wątpliwość co do tego, jaki prezent będzie najbardziej odpowiedni na taką okazję. Przedstawiamy zestawienie propozycji, które świetnie sprawdzą się jako podarunek na komunię.

Zobacz wideo Co Brytyjczycy sądzą o nowej królowej Camilli oraz o zachowaniu Meghan i Harry'ego? [SONDA]

Pierwsza Komunia Święta. Klasyczne prezenty zostają z dorastającym wiernym na całe życie

Nie jest tajemnicą, że podarunki ofiarowane w dniu komunii przynajmniej w teorii powinny łączyć się z charakterem tego podniosłego wydarzenia. Mowa tu o biżuterii z motywem religijnym, książkach obracających się w tematyce wiary, nagraniach zawierających pieśni kościelne czy wszelkich dewocjonaliach (figurki ważnych dla wiary postaci, obrazy, symbole do ozdobienia domu). Każdą z tych propozycji możemy również dowolnie modyfikować dzięki sklepom oferującym grawerunki czy własnoręcznie napisanym dedykacjom. Do pudełka z prezentem warto dołożyć również eleganckie słodkości lub kosmetyki, takie jak biała czekolada, bombonierka czy mydło zapachowe. Tego typu upominek pozostanie z dzieckiem do końca życia, przypominając mu o tym ważnym wydarzeniu i pomagając w poznawaniu własnej wiary. Będzie również zgodny z pierwotną ideą komunii, w której chodzi o radość z kolejnego etapu w życiu młodego wiernego, a nie tylko o drogie prezenty i wystawne przyjęcie.

Co podarować dziecku na komunię? Możesz wspierać jego pasję, ale też po prostu być przy nim

Jeśli jednak nie chcemy trzymać się sztywnych norm wyznaczanych przez tradycję, warto skupić swoją uwagę na zainteresowaniach dziecka. Być może już odkryło swoją pasję i wolny czas poświęca na tworzenie artystycznych dzieł w swoim pokoju, regularnie uczęszcza na treningi karate albo całe dnie spędza w pobliskiej stadninie. W takim przypadku nasze zadanie nie jest aż takie trudne, ponieważ nietrudno się domyślić co mogłoby pomóc dorastającemu człowiekowi w dalszym rozwoju jego zainteresowań. Elementy wyposażenia sportowego, materiały plastyczne, dodatkowe kursy czy nawet materiały codziennego użytku z motywem ulubionej aktywności wywołają uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka. Pierwsza Komunia Święta to także okazja do poszerzenia horyzontów naszego młodego krewnego, a nawet uczestniczenia w tym procesie. Wykupienie pierwszych zajęć z danej dziedziny, wspólna wycieczka w nieznane dotąd miejsce, spektakl w teatrze czy park rozrywki to piękne wspomnienia warte więcej niż pieniądze zwyczajnie wsadzone do koperty.

Więcej o: