Bliski współpracownik Czarnka z nową posadą. Jest już wicedyrektorem, będzie kierował kolejną instytucją

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie ma nowego dyrektora. "Gazeta Wyborcza" podkreśla, że to bliski współpracownik ministra edukacji Przemysława Czarnka. Dziennik twierdzi, że nominacja to "efekt walki o wpływy, jaka toczy się w lubelskim PiS".

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski powołał na stanowisko Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Tomasza Pituchę - donosi "Gazeta Wyborcza". Jak podkreśla dziennik to kolejne stanowisko, które obejmuje radny pełniący funkcję z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pichuta jest też wicedyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji, w przeszłości doradzał też ministrowi edukacji. 

"Wyborcza" twierdzi, że zmiana na stanowisku dyrektora WUP w Lublinie "to efekt walki o wpływy, jaka toczy się w lubelskim PiS od kilku miesięcy". Dziennik informuje, że Pichuta jest jednym z najbliższych współpracowników ministera edukacji Przemysława Czarnka, który utrzymuje z nim bliskie zawodowe relacje od czasu, gdy był wojewodą. 

Zobacz wideo Marlena Marląg po konwencji PiS

Bliski współpracownik Czarnka dyrektorem

Uzasadnienie wyboru obecnego dyrektora zaprezentował na początku miesiąca portal Lublin24.pl. "Kandydat spełnił w najwyższym stopniu wymagania stawiane kandydatom podczas rekrutacji na ww. stanowisko" - czytamy w dokumencie. - Tomasz Pitucha pełni funkcję sekretarza okręgu nr 16 (Lublin) Prawa i Sprawiedliwości. Będzie kolejną osobą z lokalnych władz PIS na najwyższych stanowiskach w WUP - pisał z kolei w kontekście nominacji Jawny Lublin.

- W trakcie procedury naboru kandydatów na stanowisko Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie wyłoniono do zatrudnienia Pana Tomasza Pituchę. Kandydat spełnił w najwyższym stopniu wymagania stawiane kandydatom podczas rekrutacji na ww. stanowisko. Dyrektor WUP kieruje urzędem oraz realizuje zadania Samorządu Województwa Lubelskiego w zakresie polityki rynku pracy określone przepisami prawa, w tym w szczególności ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - wyjaśnił w rozmowie z portalem Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Marszałka wojewódzwa.

xxxx

"Studia Biznes" i "Zielonego poranka" możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: