Grecja. Uber uruchamia nową usługę. Turyści będą mogli zamówić transport łodzią na wyspę Mykonos

Uber zamierza uruchomić w Grecji nową usługę. Przedsiębiorstwo ogłosiło, że już od połowy czerwca klienci będą mogli zamówić transport łodzią na popularną wśród turystów wyspę Mykonos. Choć w przeszłości Uber oferował pasażerom w różnych częściach świata możliwość skorzystania z wodnych środków transportu, usługa "Boat" będzie miała nowatorski charakter.

Grecki oddział Ubera zamierza zaoferować swoim klientom usługę o nazwie "Boat", która będzie dostępna od połowy czerwca do października. Przedsiębiorstwo wiąże spore nadzieje z wprowadzanym na rynek rozwiązaniem. Dyrektor generalna spółki stwierdziła, że będzie to "przełomowa usługa".

Zobacz wideo Lewandowscy i Szczęśni spędzają razem urlop na Mykonos

Uber uruchamia w Grecji nową usługę. Turyści będą mogli zamówić transport łodzią na Mykonos

Jak opisuje portal Greek Travel Pages, w ramach usługi "Boat" możliwe będzie zamówienie transportu łodzią na grecką wyspę Mykonos. Firma przekazała, że wystarczy jedno kliknięcia, aby skorzystać z motorówki. W przeszłości Uber proponował już podobne rozwiązania w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W 2013 roku mieszkańcom San Francisco zaoferowano możliwość skorzystania z organizowanego przez Uber transportu wodnego, a siedem lat później analogiczny pomysł wcielono w życie na terenie Londynu. Usługa "Boat" będzie się jednak różnić od swoich poprzedniczek, co zauważa techcrunch.com. Ma ona bowiem przybrać formę czarteru prywatnej łodzi, a Uber zamierza realizować tę usługę we współpracy z lokalnym, licencjonowanym operatorem.

Dyrektorka generalna greckiej spółki Ubera o usłudze "Boat": Jesteśmy bardzo podekscytowani

Mykonos jest wyspą popularną wśród wielu turystów odwiedzających Grecję. Znaczna część z nich to majętni ludzie. Nic dziwnego zatem, że nową usługę postanowiono uruchomić właśnie w takiej lokalizacji. Dyrektorka generalna Ubera w Grecji Sarita Varouch nie kryła swego entuzjazmu, opowiadając o rozwiązaniu wprowadzanym na tamtejszy rynek. - Usługa "Boat" zaoferuje Grekom i gościom z zagranicy nowy sposób odkrywania i podróżowania do najlepszych plaż oraz miejsc na Mykonos, dzięki unikalnemu i niezawodnemu rozwiązaniu transportowemu o alternatywnym charakterze. (...) Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaoferować tę przełomową usługę po raz pierwszy w tym roku, w roku, w którym oczekuje się, że turystyka osiągnie rekordowy poziom - stwierdziła Sarita Varouch.

Dyrektorka generalna greckiej spółki Ubera powiedziała też, że Grecja to pierwsze państwo w Europie, które będzie oferowało tego rodzaju usługę, ponieważ jej przedsiębiorstwo jest "mocno zaangażowane w ten kraj i chce pomóc lokalnym operatorom wykorzystać duże możliwości, jakie daje im turystyka krajowa i zagraniczna".

Więcej o: