Agent 007 nie podzieli się majątkiem z córkami. Daniel Craig: To by było niesmaczne

Majątek odtwórcy roli Jamesa Bonda szacuje się na 160 milionów dolarów, jednak mimo to Daniel Craig nie zamierza zostawić zgromadzonej fortuny swoim dzieciom. Jego zdaniem "to by było niesmaczne". W wywiadzie dla magazynu "Candis" zdradził, co prawdopodobnie zrobi ze swoim majątkiem. Craig nie jest zresztą jedynym bogaczem, który nie planuje zostawić fortuny dzieciom.

Kultowy aktor grający agenta 007 zgromadził pokaźną fortunę. Według doniesień medialnych tylko za występ w najnowszym filmie z serii o Jamesie Bondzie, czyli "No Time To Die", miał zarobić 25 mln dolarów. Jeszcze większą kwotę zainkasował za film "Glass Onion" (sequel "Na noże"), gdzie wcielił się w rolę detektywa Benoita Blanca. Różne źródła piszą o pensji w wysokości nawet 100 mln dolarów. Mimo tak ogromnej fortuny Craig nie planuje zostawić majątku swoim dzieciom.

Zobacz wideo "Glass Onion". Film z serii "Na noże" - 2 część przygód detektywa Benoit Blanca, w którego wciela się Daniel Craig [ZWIASTUN]

W wywiadzie przeprowadzonym przez "Candis Magazine" powiedział, że zostawianie spadkobiercom ogromnych sum jest "niesmaczne". Wspomniał o przysłowiu, które mówi "że jeśli umrzesz jako osoba bogata, to przegrałeś" dlatego aktor uważa, że dobrze jest rozdać pieniądze, zanim się odejdzie. Filmowy agent 007 ma dorosłą córkę Elle z poprzedniego małżeństwa, oraz kilkuletnią córkę z aktorką Rachel Weisz.

Nie tylko Daniel Craig nie zostawi swoim dzieciom spadku

Nie tylko filmowy James Bond nie zamierza zostawić swoim dzieciom zgromadzonego majątku. Podobną filozofię wyznaje gwiazda estrady - Sting, który ma sześcioro dzieci. W rozmowie z "Daily Mail" wspominał, że Joe, Fuchsia, Mickey, Jake, Eliot i Giacomo wiedzą, że planuje wydać większość zarobionych przez siebie pieniędzy. Zaznaczył, że zawsze pomoże im w potrzebie, ale nie sądzi, by taka pomoc była im niezbędna. - Mają wpojoną etykę pracy, która sprawia, że chcą samodzielnie odnieść sukces - uważa muzyk.

Podobne podejście mają właściciele gigantycznych biznesów, tacy jak Bill Gates czy Warren Buffett. Przedsiębiorcy uważają, że posagiem ich dzieci jest warta tysiące dolarów edukacja oraz uprzywilejowany start w życiu, dlatego nie powinny liczyć na spadek. Twórca sagi "Gwiezdnych wojen" i ojciec czworga dzieci George Lucas twierdzi z kolei, że majątkiem należy się dzielić nie tylko z rodziną. W 2010 roku zadeklarował, że przed śmiercią odda na cele charytatywne, połowę swojego majątku, czyli ponad 2,5 mld dolarów. Amerykański scenarzysta uważa, że rozwój intelektualny i emocjonalny to narzędzia, które zapewniają dzieciom najlepszy start w przyszłość.

Więcej o: