Słupsk. Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał autem przez park. Mandat na 22 tys. zł i zarzuty

25-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a przed policją uciekał autem przez park. Następnie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany, był pod wpływem narkotyków. Otrzymał mandat w wysokości 22 tys. złotych oraz 61 punktów karnych. Zostaną mu także postawione zarzuty.

W niedzielę, chwilę po godzinie 19 funkcjonariusze słupskiej drogówki podjęli próbę zatrzymania do kontroli volkswagena. Jego kierowca, pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i rozpoczął ucieczkę. Podczas pościgu wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, m.in. jechał po chodniku, zajmował więcej niż jeden pas ruchu i nie stosował się do sygnalizacji świetlnej.

Zobacz wideo Policja z użyciem dronów wyłapuje łamiących przepisy cyklistów i pieszych. W kilka chwil wpadło 14 rowerzystów

Uciekał autem przez park

W trakcie pościgu wjechał na teren pobliskiego parku i kontynuował ucieczkę alejkami. Policja podkreśla, że stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich osób, które tam przebywały. Widząc, że nie ma możliwości kontynuowania ucieczki samochodem, mężczyzna porzucił swój pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach policjanci dogonili i zatrzymali 25-latka.

Test na obecność narkotyków wykazał, że w organizmie 25-latka znajdują się środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli krew do badania, które wskaże stężenie oraz rodzaj narkotyków, jakie zażywał mężczyzna. Ponadto w policyjnym systemie informatycznym policjanci ustalili, że 25-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Za wszystkie wykroczenia popełnione w trakcie ucieczki 25-latek został ukarany mandatami w łącznej wysokości bliskiej 22 tysięcy złotych. Dodatkowo otrzymał również 61 punktów karnych.

Otrzymał mandat, punkty karne i grozi mu więzienie

Jak przekazała komenda miejska w Słupsku, funkcjonariusze przesłuchują świadków zdarzenia i prowadzą czynności procesowe w związku ze sprawą. Po ich wykonaniu 25-latkowi zostaną przedstawione zarzuty.

Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi od 3 do 5 lat więzienia. Dodatkowo osoba, która zdecydowała się na ucieczkę, odpowiada za popełnione w jej trakcie wykroczenia i spowodowane zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a w tym przypadku kierowca złamał wiele przepisów .

Więcej o: