Policja rekrutuje. W ogłoszeniu ujawnili zarobki i zachęcają do wstępowania

Małopolska policja szuka kandydatów do pracy. W opublikowanym ogłoszeniu podano wysokość zarobków, co nie jest w Polsce oczywistością. Ile zarabia początkujący policjant?
Zobacz wideo "Kościół to moja przemocowa i dysfunkcyjna rodzina" ["Jesteśmy rodziną" - serial o LGBT+ w Polsce]

Policja w Małopolsce w tym roku zatrudniła już 106 osób, z czego 27 to kobiety. Jednak najwyraźniej wciąż są tam braki kadrowe, ponieważ wystawiono kolejne ogłoszenie. 

Służba w policji wymaga zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości, w zamian oferuje stabilność i atrakcyjne warunki pracy. Zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi

- czytamy w ogłoszeniu. 

Policja szuka pracowników. Ile zarabia policjant?

Ogłoszenia o pracę często są przepełnione nic nieznaczącymi frazesami, ale rzadko spotkamy w nich informację o wynagrodzeniu. Policja na szczęście tego nie ukrywa i możemy dowiedzieć się, na jakie pieniądze mogą liczyć początkujący funkcjonariusze.

"Każdy policjant po ukończeniu szkolenia podstawowego otrzymuje uposażenie w kwocie około 4900 netto dla osoby w wieku do 26 lat (około 5400 zł na etacie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie), a 4400 netto dla osoby w wieku powyżej 26 lat (lecz około 4900 na etacie OPP Kraków),  plus dodatek służbowy - na początek około 100 zł (kwoty są szacunkowe), z biegiem czasu do pensji dochodzi tzw. wysługa i inne dodatki" - czytamy w ogłoszeniu.

Jak potwierdził nam rzecznik małopolskiej policji, młodsi mogą liczyć na wyższą pensję dzięki uldze dla młodych, czyli zwolnieniu z podatku dochodowego PIT dla osób do 26 roku życia.

Ponadto policja w ramach etatu zapewnia:

  • stabilną i długoletnią pracę;
  • możliwość awansu w stopniu lub stanowisku;
  • możliwość podwyższenia kwalifikacji zawodowych, możliwość rozwoju zawodowego, w tym uzyskania dodatkowych uprawnień;
  • możliwość skorzystania z bogatej oferty szkoleniowej, w tym zdobycia wyższego wykształcenia I i II stopnia;
  • uzyskanie uprawnień emerytalnych po odbyciu już 25 lat służby;
  • korzystne warunki socjalne, w tym: nagrodę roczną tzw. trzynastą pensję, nagrody jubileuszowe, coroczne dodatkowe środki finansowe na uzupełnienie umundurowania służbowego – tzw. mundurówkę, coroczne dofinansowanie wypoczynku policjanta, uzależnione od liczby członków rodziny, zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby dla pełniących służbę w innej miejscowości, niż miejsce zamieszkania,  zasiłek na zagospodarowanie przysługujący w związku z mianowaniem na policjanta w służbie stałej, w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym należnymi w dniu mianowania;
  • coroczny płatny urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni roboczych, a także urlopy dodatkowe np. 5, 9  i 13 dni.

Kolejne terminy przyjęć to: 7 lipca 2023 r., 23 sierpnia 2023 r., 27 października 2023 r., 28 grudnia 2023 r. Szczegóły odnośnie rekrutacji można znaleźć pod TYM adresem.

Więcej o: