Skarżyła się na ratę kredytu. Prezydent Andrzej Duda dał jej radę. "Sam mam ponad pół miliona kredytu"

Andrzej Duda w mediach społecznościowych zachęca do aktywności sportowej. Ostatni wpis prezydenta wywołał wiele komentarzy. "Gdybym miała jak pan zero długów, też byłabym taka uśmiechnięta w każdej sferze swojego życia" - napisała jedna z komentujących. Prezydent nie zwlekał z udzieleniem kobiecie rady i wyjawił, że sam ma pół miliona kredytu.

Prezydent Andrzej Duda nie raz dawał się poznać jako wielki miłośnik sportu. Zimą jeździ na nartach, latem korzysta ze skutera wodnego i biega. Do aktywności sportowej zachęca też innych. Zalecił ją również jednej z internautek na poprawę nastroju.

Zobacz wideo Duda wychwala rozwój Warszawy, rządzonej przez Rafała Trzaskowskiego

Andrzej Duda do kobiety, która skarżyła się na raty kredytu. "Aktywność sportową niezmiennie polecam. Poprawia nastrój"

21 sierpnia prezydent opublikował na swoim kanale na Instagramie zdjęcie, pod którym zachęcał do aktywności fizycznej. "Trochę ruchu rano? Polecam każdemu! Nie trzeba dużo" - napisał Andrzej Duda. Pod zdjęciem pojawiło się sporo komentarzy chwalących prezydenta za aktywność. "Gratulacje i dzięki za dawkę motywacji. Ta zawsze się przydaje", "Pozdrawiam, prawdopodobnie najbardziej wysportowany wśród dotychczasowych prezydentów" - pisali komentujący. Ale jedna z kobiet zwróciła uwagę, że tak pozytywna postawa prezydenta, jest zapewne spowodowana brakiem długów.

 

"Fajnie, fajnie tak spokojnie sobie żyć, nie mieć dużej raty kredytu gdzie wzięło się ponad 300 tys., a trzeba oddać ponad milion. Gdybym miała jak pan zero długów, też byłabym taka uśmiechnięta w każdej sferze swojego życia" - napisała. Andrzej Duda nie czekał długo z odpowiedzią.

"Może i fajnie bez kredytu, ale niestety od czterech lat mam prawie 0,5 mln złotych kredytu hipotecznego i spłacam co miesiąc. Wiem, co to znaczy RATA, zapewniam. Ale aktywność sportową niezmiennie polecam. W rozsądnej dawce jest dobra dla zdrowia i często poprawia nastrój. Serdecznie pozdrawiam!" - napisał prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda lubi sporty zimowe. Ile kosztuje jego sprzęt?

W rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Duda powiedział, że bardzo lubi sporty zimowe. - Jestem wielkim fanem narciarstwa - przyznał prezydent. Z obliczeń "Faktu" przeprowadzonych na początku tego roku wynika, że wyposażenie, z którego korzysta prezydent, jest warte kilka tysięcy złotych.

Cena kasku POC Skull Orbic X wynosi około 800 zł, gogle firmy POC - około 600 zł, rękawice firmy Reusch - około 800 zł. Najdroższe były jednak narty firmy Atomic - około 3,3 tys. złotych - wynika z informacji podanych przez "Fakt". W 2016 r. prezydent podarował swoje narty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cena wywoławcza wynosiła 1025 zł, ostatecznie zostały sprzedane za 17 tys. zł.

Więcej o: