Intel Extreme Masters 2016 już za kilka tygodni. Pula nagród: 2,5 mln złotych!

Intel Extreme Masters 2016, największe święto fanów gier komputerowych, odbędzie się w katowickim Spodku w dniach 4-6 marca 2016. Czego się spodziewać oprócz niesamowitych emocji?
 

Na początku marca do Katowic znów zjadą fani gier komputerowych. Kolejna edycja Intel Extreme Masters będzie wyjątkowo ekscytująca. Organizatorzy postanowili pójść za ciosem i rozszerzyć imprezę o rozgrywkę Counter-Strike: Global Offensive. Niezmiennie też fani będą mogli kibicować rozgrywkom w League of Legends.

Przeczytaj też : Wciąż kupuję kasety. Dlaczego? Bo są piękne!

Counter-Strike: Global Offensive to pojedynki dwóch pięciosobowych drużyn - terrorystów i antyterrorystów. Obie posługują się autentyczną bronią i walczą na niewielkich mapach. Celem pierwszych jest podłożenie bomby, a drugich niedopuszczenie do tego lub ostatecznie jej rozbrojenie, co wymaga nie tylko refleksu i celności, ale także znajomości mapy, wykorzystania terenu i taktycznej komunikacji z drużyną.

League of Legends jest chyba najtrudniejszą do pojęcia krzyżówką strategii i RPG. Ścierają się ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny fantastycznych postaci, posługujących się rozmaitymi magicznymi umiejętnościami. Ich celem jest wspomaganie zwykłych jednostek, które po trzech ścieżkach zmierzają do bazy wroga. Po drodze muszą jednak sforsować wieżę obronne, w czym pomogą im kontrolowani przez graczy bohaterowie. Niezbędna jest perfekcyjna znajomość ponad setki postaci, ich umiejętności oraz przedmiotów je zwiększających, dobra kompozycja drużyny i szybkie podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym.

Walka o wielkie pieniądze

Jak wyjaśnia ESL Gaming najlepsze drużyny będą walczyć o spore pieniądze: W League of Legends rywalizować będzie 8 zespołów - stawką jest 100 tys. USD nagrody, zaś o tytuł mistrzów Counter Strike: Global Offensive i 250 tys. USD powalczy 16 drużyn. Łączna pula nagród wynosi 2,5 mln. zł.

Katowice już trzeci raz będą areną finału najbardziej prestiżowego turnieju, tym razem impreza jest jednak szczególna, bo to dziesiąty finał IEM.

Na fanów gier czeka jednak znacznie więcej atrakcji niż same turnieje. Równocześnie, na terenach Międzynarodowego Centrum Kongresowego odbędą się targi IEM Expo. Pozwolą zapoznać się z najnowszymi tytułami gier oraz sprzętem komputerowym.

Rekordowe Targi

Katowicka impreza zapowiada się wspaniale. W zeszłym roku wszystkie zawody odbywające się w trakcie IEM Expo 2015 pobiły rekordy ESL w swoich kategoriach. Polska ma coraz większe szansa na stałe miejsce na mapie najważniejszych esportowych rozgrywek.

- Poprzednie edycje Intel Extreme Masters w Katowicach pokazały, że nasz kraj jest idealnym miejscem na organizację tak prestiżowych wydarzeń - zmagania najlepszych graczy śledziło mnóstwo widzów na trybunach i w Internecie. Jubileuszowa odsłona finałów IEM zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, więc z pewnością na długo zapisze się w pamięci fanów e-sportu z całego świata - stwierdził w rozmowie dla eslgaming.com Krzysztof Pikiewicz z ESL Polska.

Z pewnością będziemy na miejscu. Do zobaczenia!

Zobacz wideo
Więcej o: