Mapy Google pozwolą.. zamówić społecznościową taksówkę

Najnowsza wersja aplikacje Mapy Google pozwala zamówić społecznościową taksówkę, taką jak chociażby Uber. To dobra wiadomość, bo takich usług przybywa również w Polsce.

Google po raz kolejny zaktualizował Mapy. I znów zmiana wydaje się całkiem dobrym pomysłem. W wybranych krajach można teraz za pomocą aplikacji zamówić społecznościową taksówkę, taką jak Uber. Mieszkańcy Brazylii mogą teraz korzystać z 99Taxis, Indii z Ola Cabs, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii Hailo. W Niemczech z MyTaxi. Ten przewoźnik, podobnie jak Uber, działa w Polsce. 

MyTaxiMyTaxi Fot. MyTaxi

Przeczytaj też: 9 superfajnych funkcji Google Maps

Dodanie takiej możliwości w aplikację Google Maps zdaje się mieć sens, bo przecież z aplikacji możemy korzystać odwiedzając mniej znane okolice, obce miasta. Na swoim blogu Google wyjaśnia, że oprócz zamówienia pojazdu będzie też można zobaczyć szacowany czas jego przybycia oraz lokalizację.

UberUber Fot. Uber

Nowa wersja map jest już dostępna na Androida. Użytkownicy iOS muszą jeszcze poczekać. Podobnie jak mieszkańcy Polski. 

Pamiętajmy jednak, że Google Maps możemy już stosować do wyznaczania trasy przez Ubera. W Polsce funkcja ta działa w wybranych miastach. Dla przykładu w Warszawie należy wybrać transport publiczny, odpowiednia sugestia pojawi się u dołu ekranu. Jak poinformował nas Google trwają prace nad dodaniem do Map MyTaxi oraz innych przewoźników. 

Więcej o: