Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku na Game Developers Choice Awards

CD Projekt RED ma kolejny powód do świętowania. Dobre wieści zza oceanu przekazał... Nie byle kto!

Wiedźmin 3: Dziki Gon, gra oparta na sadze Andrzeja Sapkowskiego, to bez wątpienia sukces CD Projekt Red. Sprzedano ją do tej pory w około 10 milionach kopii. Wynik całej trylogii wynosi ok. 20 mln. sztuk. O popularności tytułu świadczy też to, że została  wydana w aż 15 językach (to o cztery więcej niż w drugiej części) i  trafiła do sprzedaży w 109 krajach. 

Przeczytaj też: Jak to w końcu jest  z polskim rynkiem gier?

Tymczasem docierają do nas kolejne dobre informacje. I to za sprawą Paula W. Jonesa, ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Polacy z CD Projektu otrzymali nie tylko nagrodę za Grę Roku ale i za autorski silnik  REDengine, najlepszą narrację, wygrali też w kategorii Visual Art. 

Deszcz nagród 

Polska gra została obsypana deszczem nagród. Wiedźmin 3 rozbił The Game Awards 2015 - zdobył nagrody w kategoriach: gra roku i najlepsza gra RPG, a studio dostało tytuł najlepszego dewelopera. Gra wygrała też japońską Sony PlayStation Awards 2015. Ponadto tytuł zdobył pięć nagród w internetowym plebiscycie "Global Game Awards 2015" organizowanym przez portal Game-Debate.com. Głosowało ponad 6 mln graczy, którzy zapewnili "Wiedźminowi" tytuł gry roku i wyróżnili go za najlepszą fabułę, najlepszy dźwięk i najlepszy otwarty świat, a CD Projekt RED uhonorowali mianem najlepszego dewelopera.

Lista nagród nowego "Wiedźmina" jest jednak znacznie dłuższa - od premiery gra dostała ich ponad 250 - donosiła w zeszłym roku Wyborcza. 

Ceremonia Game Developers Choice Awards (GDCA) odbywa się od szesnastu lat w San Francisco. W 2012 roku "Wiedźmin 2" zdobył nominację.