Nowa funkcja Google Maps nareszcie dostępna na iPhonie

Kamil Mizera
Od zeszłego tygodnia Google przeprowadza aktualizację swojej aplikacji Mapy, dodając opcję korzystania ze społecznościowego transportu. Do tej pory funkcja ta była dostępna tylko na Androida, ale teraz skorzystać mogą z niej również posiadacze iPhone'ów. Jak to działa?

Najnowsza wersja Google Maps pozwala w prosty sposób zamówić społecznościową taksówkę. W przypadku Polski, do dyspozycji mamy tylko Ubera, i to tylko w wybranych miastach, ale w Stanach Zjednoczonych katalog usług jest znacznie większy. 

W jaki sposób można zamówić podwózkę Uberem? Wystarczy, że w aplikacji Google Maps wyznaczymy trasę do miejsca, gdzie chcemy się dostać. Wśród różnych zakładek, takich jak transport pieszy, samochodowy czy komunikacja miejska, znajdziemy zakładkę z ikonką taksówki. Wyświetli ona nam szacunkowy czas oczekiwania na przyjazd kierowcy Ubera oraz widełki cenowe za kurs. Po kliknięciu w zakładkę zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do aplikacji Ubera, gdzie będziemy mogli zamówić przejazd.

Google MapsGoogle Maps Google Maps

Niestety, nie da się przejść całego procesu zamawiania samochodu w ramach samej aplikacji Google Maps. Choć taka możliwość uprościłaby cały proces, to wymagałaby integracji zbyt wielu specyficznych funkcji w ramach Map. Na razie się na to nie zanosi.

Nie zmienia to jednak faktu, że Google chce zrobić ze swojej aplikacji do map platformę usługową. Dziś zamówić możemy Ubera, ale sądzę, że katalog firm oraz kategorie usług będą krok po kroku rozszerzane. Chociażby o BlaBlaCar, czyli Ubera na dłuższe trasy między miastami.

Więcej o: