Microsoft HoloLens trafia do deweloperów i testowych sklepów

Na wczorajszej konferencji Build, przeznaczonej dla programistów, Microsoft potwierdził, że rozpoczyna się wysyłka hełmów HoloLens do deweloperów, którzy je zamówili. Urządzenia pozwalające bawić się rzeczywistością rozszerzoną trafią też do kilku testowych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Na co pozwala dziś zabawka Microsoftu?

Wczorajsza konferencja Build była okazją do przekazania najnowszych informacji o produktach i usługach Microsoft. Wśród nich jest też HoloLens,  hełm służący do interakcji z rzeczywistością rozszerzoną.

Przeczytaj też: Hitler miał rację? Tak twierdzi ta wirtualna nastolatka.

Microsoft rozpoczął wczoraj wysyłkę urządzeń do deweloperów, którzy je zamówili. I zapłacili niebagatelną kwotę 3000 dolarów.

HoloLens - zestaw deweloperskiHoloLens - zestaw deweloperski Fot. Microsoft

Konsumenci, którzy będą mogli testować hełm w kilku wybranych amerykańskich sklepach z wyposażeniem wnętrz na szczęście takiej kwoty wysupłać nie muszą.

Holograficzna rewolucja

Microsoft, podobnie jak kilku innych gigantów branży, wierzy,  że rzeczywistość rozszerzona i wirtualna są przyszłością komputerów. Wyraźnie widać też, że gigant z Redmond nie chce kolejny raz przespać rewolucji, firma rozwija więc produkt zdając sobie sprawę z tego, że VR i AR wciąż są ryzykowne z rynkowego punktu widzenia.

 

Eksperci przewidują, że HoloLens w wersji konsumenckiej miałyby kosztować poniżej 500 dolarów. To pozwoliłoby na utrzymanie ich, w odróżnieniu od chociażby Google Glass, w zasięgu finansowym przeciętnego konsumenta.

Zobacz coś, czego nie ma

Do czego może mu się przydać produkt Microsoftu? Jeden z przykładów podaje firmowy blog:

Wyobraź sobie, że oglądasz nową, wirtualną kuchnię, stojąc w prawdziwym pomieszczeniu, zmieniając wirtualne stoły i krzesła, bez wychodzenia z domu. 

I faktycznie, kobieta na tym zdjęciu, zrobionym w jednym z testowych sklepów z wyposażeniem domu, ogląda wirtualne meble, a pracownik spisuje jej zamówienie. Czy tak będzie wyglądać nasza przyszłość?

Testowanie hełmu Hololens w sklepie z wyposażeniem wnętrzTestowanie hełmu Hololens w sklepie z wyposażeniem wnętrz Fot. Microsoft

 

Więcej o: