Ta funkcja Windows 10 może być strzałem w dziesiątkę. O ile Microsoft pozwoli nam z niej korzystać

Nadchodząca aktualizacja Windows 10 ma wprowadzić bardzo ważne zmiany: synchronizację powiadomień pochodzących z urządzeń z Androidem, możliwość odbierania połączeń na komputerze. Niestety nie jest pewne, czy ten świetny pomysł Microsoftu będzie dostępny dla wszystkich.

Microsoft ulepsza zaprezentowany latem zeszłego roku Windows 10. Podczas konferencji Build, która odbyła się kilka dni temu, zapowiedziano, że w te wakacje użytkownicy otrzymają ważną aktualizację systemu - "Anniversary Update". 

Przeczytaj też: Czy Windows 10 irytuje tych, którzy go nie chcą?

Wprowadzi ona szereg nowych funkcji. Kilka zapowiada się ciekawie, na przykład synchronizacja powiadomień pomiędzy komputerem a urządzeniami mobilnymi. Co istotne, synchronizacja ma dotyczyć sprzętu działającego również na Androidzie, nie tylko na Windows Phone (czy też Windows dla urządzeń mobilnych). To dobra decyzja, bo mobilny system Microsoftu ma nikłe udziały w rynku, wynoszą globalnie od 2 do 3 procent.

W praktyce nowa funkcja sprawi, że wiadomość SMS, powiadomienie z Facebooka, e-mail, które pojawią się na smartfonie, zostaną też wyświetlone na komputerze. 

To byłoby strzałem w dziesiątkę, bo pozwalałoby na najbardziej sensowną integrację urządzeń. Na przykład - pracuję na laptopie i widzę SMS, nawet, jeśli telefon dalej jest w kurtce, w innym pomieszczeniu. 

Windows ma, jak wyjaśnia The Verge, pozwolić odpisywać na wiadomości SMS i usuwać powiadomienia - jeśli odczytamy je na komputerze nie będziemy musieli ponownie usuwać ich na smartfonie. 

Niestety - synchronizacja ma być dostępna w ramach działania aplikacji Cortana. A jak wiadomo od kilku dni wirtualna asystentka będzie dostępna jedynie w kilkunastu krajach, na pewno nie w Polsce. Takie zapewnienie usłyszał od przedstawiciela Microsoftu dziennikarz Spidersweb. 

Inna bardzo ciekawa funkcja odświeżonego Windows 10 to możliwość odbierania rozmów z telefonu na komputerze. 

Nowy Windows 10Nowy Windows 10 Fot. Microsoft

Odbieranie telefonu na Windows 10Odbieranie telefonu na Windows 10 Fot. Microsoft

"Dziesiątka" jest ostatnim Windowsem, nie będzie już wersji 11 czy 12. Miejmy nadzieję, że synchronizacja powiadomień i możliwość odpisywania na wiadomości SMS z poziomu komputera trafi jednak do wszystkich.