Telefonu z taką baterią nie da się ignorować - sprawdzamy Acer Liquid Zest Plus

Nawet jeśli to jest tylko chwyt marketingowy, smartfon Acer Liquid Zest Plus zachwyci wszystkich, którzy nienawidzą ładować co wieczór swoich telefonów.

Acer nie zawsze wprowadza trafione rozwiązania, ale niemal zawsze dobrze kombinuje. Choć nowy smartfon Acer Liquid Zest Plus nie powala specyfikacją, to na pewno trafi do swojej grupy docelowej.

Telefon-bateria
Ten telefon to przede wszystkim ogromna bateria o nominalnej pojemności 5000 mAh. Dla porównania nadal większość flagowych, a przez to energożernych, smartfonów ma baterie mniejsze niż 3000 mAh. Tutaj różnica w wydajności będzie dla wszystkich od razu odczuwalna. Oczywiście wiele zależy od poboru prądu przez sam telefon, na przykład OnePlus 2 chwali się baterią 3100 mAh, ale niekiedy ma problemy by dotrwać na jednym ładowaniu do wieczora. Możliwe jednak, że przy normalnym użytkowaniu Liquid Zest Plus pociągnie dwa pełne dni.

Acer Liquid Zest PlusAcer Liquid Zest Plus Fot. Łukasz Józefowicz

Co w środku?
Liquid Zest Plus działa na Androidzie 6.0, który prezentuje się całkiem nieźle na ekranie 5,5" w rozdzielczości 1280x720. W środku znajdziemy czterordzeniowy precesor MediaTek MT6735 z zegarem 1,3 GHz, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Główny aparat robi zdjęcia 13 MP, a przedni w 5 MP. Specyfikacja jest jak widać typowa dla urządzenia ze średniej półki i taka też ma być cena - w Stanach Zjednoczonych zapowiedziano, że będzie poniżej 250 dolarów.

Acer Liquid Zest PlusAcer Liquid Zest Plus Fot. Łukasz Józefowicz

Zaletą Liquid Zest Plus, poza ceną i ogromną baterią, jest też system automatycznego ustawiania ostrości w aparacie. Wykorzystuje on bowiem zarówno pomiar laserowy jak i kontrast oraz przesunięcie fazowe pomiędzy detalami w kadrze. Nie wiemy na razie nic na temat szybkości tego rozwiązania, ale liczę, że będzie bardziej dokładne, niż każda z tych technik pomiaru ostrości z osobna.

Liquid Zest Plus wygląda całkiem nieźle ze specjalnym etui w formie plecków z doczepioną okładką. Chroni ona ekran przed zarysowaniami jednocześnie zostawiając miejsce na wyświetlanie niezbędnych informacji. Bajer wykonany raczej z tańszych materiałów, ale przyjemny.

Acer Liquid Zest PlusAcer Liquid Zest Plus Fot. Łukasz Józefowicz

Ostatecznie możemy mieć tu do czynienia z solidnym średniakiem o kilku wyjątkowych i naprawdę przydatnych cechach. Warto będzie o nim pamiętać podczas następnej zmiany telefonu.