Galileo Masters 2016 - konkurs trwa. Wymyśl coś, co zrewolucjonizuje świat

1 kwietnia rusza kolejna edycja konkursu Galileo Masters. Innowatorzy, którzy mają ciekawe pomysły na zastosowanie nawigacji satelitarnej w produktach i usługach, mogą liczyć na gigantyczne nagrody - ich łączna pula wynosi milion euro.

Galileo Masters 2016 to konkurs, którego celem jest znalezienie najciekawszych zastosowań GPS. W dwunastu poprzednich edycjach uczestnicy udowodnili, że na innowacje związane z nawigacją satelitarną wciąż jest miejsce. Każdego roku startujący w konkursie prezentują bowiem aż 500 nowych i ciekawych pomysłów.

Jednym z tych, które budzą szczególne zainteresowanie biznesu są drony. Idealnie nadają się do świadczenia innowacyjnych usług - w końcu wbudowanie w powietrzny pojazd modułu GPS nie jest problemem. Jednym z niedawnych pomysłów zgłoszonych do konkursu Galileo Masters było wykorzystanie dronów... do ratownictwa.

Galileo-Mmasters 2016Galileo-Mmasters 2016 Fot. http://galileo-masters.pl/2016/

Niewielkie bezzałogowe samoloty bez trudu mogą patrolować gigantyczne obszary i alarmować w sytuacjach alarmowych takich jak pożar, wypadek. Drony mogą też przydać się do poszukiwania rozbitków czy osób zaginionych. Dane wysyłane za pomocą GPS pozwolą precyzyjnie określić miejsce, do którego powinny udać się służby. 

Galileo Masters to konkurs dla osób, przedsiębiorstw, ośrodków badawczych, uczelni, które mają nowe pomysły na zastosowanie GPS. Zainteresowani mogą wziąć udział w konkursie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 r.

Szczegóły na oficjalnej stronie konkursu. 

Więcej o: