YouTube TV wystartuje w przyszłym roku?

YouTube chce być jak Netflix i planuje ponoć uruchomienie dostępu do filmów i kanałów telewizyjnych.

Bloomberg, powołując się na swoje źródła, donosi, że Google planuje w przyszłym roku uruchomić nową usługę. UnPlugged, kosztujący mniej niż 35 dolarów miesięcznie, miałby być konkurencją dla Netflixa. Serwis oprócz seriali i filmów miałby też oferować dostęp do kanałów telewizyjnych.

Przeczytaj też: Chcieli zamienić YouTube w telewizję, wkurzyli Internet

Negocjacje z  BCUniversal, Viacom, Twenty-First Century Fox CBS nie należą ponoć do łatwych, bo twórcy treści nie chcą zgodzić się na tak niską cenę usługi. 

Google zdaje się rozumieć, że najlepszym modelem dostępu do treści jest dostęp mieszany. Użytkownicy z jednej strony chcą rozwiązań "na żądanie" - bazy filmów i seriali, które odtworzyć można w dowolnej chwili. Z drugiej strony cenią sobie wygodę tradycyjnej telewizji, która sama "podsuwa" treści. Nadawcy szukają z kolei nowych sposobów na dotarcie do klientów - nie ma dla nich większego znaczenia, czy użytkownik odbiera sygnał za pomocą satelity, kablówki czy internetu, liczy się zwiększenie zasięgu. "YouTube TV" może w tym pomóc. 

Agencja eMarketer przewiduje, że do roku 2018 YouTube będzie miała 185 milionów unikalnych użytkowników, co stanowi 67% wszystkich internautów. 

Więcej o: