Ważna innowacja wycofana z iPhone'a 7? Apple gubi się w swojej strategii?

W iPhonie 7, według niedawnych przecieków, miało znaleźć się łącze Smart Connector. Wszystko wskazuje jednak na to, że ta ważna innowacja do modeli produkowanych seryjnie jednak nie trafi.

Smart Connector to bardzo ciekawe, innowacyjne łącze, zaprezentowane wraz z niedawną wersją iPada Pro. Ma ciekawą cechę  - pozwala podłączać klawiaturę, np. Smart Keyboard, czy inne urządzenia i jednocześnie przesyłać dane oraz ładować.

Apple Smart ConnectorApple Smart Connector Fot. Apple

Forbes wyjaśnia, że jeszcze niedawno było niemal pewne, że łącze znajdzie się w iPhonie 7. Najnowsze przecieki pochodzące z portalu  Macotakara dowodzą, że tak się jednak nie stało: w produkcji znalazły się ostatecznie iPhone'y pozbawione Smart Connectora.

Apple zakopuje własne innowacje?

O czym to świadczy? Apple niezbyt dobrze radzi sobie z propagowaniem własnych innowacji. Funkcja 3D Touch, umożliwiająca interakcję zależną od siły nacisku na ekran, nie trafiła do iPhone'a SE. Smart Connector zdaje się być zarezerwowany tylko dla drogich iPadów. 

Takie ograniczanie ulepszeń ma swoje zalety - łatwiej czynić jedne urządzenia lepszymi i droższymi. Ma też swoje wady - coś, co nie jest standardem ma mniejsze szansę na zyskanie popularności. 

 
Więcej o:
Komentarze (14)
Ważna innowacja wycofana z iPhone'a 7? Apple gubi się w swojej strategii?
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 18 razy 8

  "Ważna innowacja wycofana z iPhone'a 7? Apple gubi się w swojej strategii?”

  Uwielbiam takie artykuły. Podobno miała być dołączona teleportacja, ale „pogubili się w strategii" i zrezygnowali. Gazeta też miała być sensownym dziennikiem, ale się pogubiła i została brukowcem.

 • jaceq

  Oceniono 5 razy 3

  Niedługo ładowanie baterii będzie tylko przez iTunes.

 • luni8

  0

  Dział plotka, ewentualnie pudelek

 • oszrany

  0

  Apple nie chce aby do iphona dalo sie podlaczyc myszke lub klawiature. Dlatego to zlacze nie znalazo sie w iphonie. Ipad to zupelnie inna sprawa.

 • ojojtam

  Oceniono 1 raz -1

  3D Touch jest drogi w produkcji. SE miał być z założenia tani. Więc nic dziwnego, że tam nie trafił. Podobnie było z Touch ID. Najpierw trafił do flagowych modeli, a jak koszty produkcji spadły - do pozostałych. Smart connector służy głównie do pracy z klawiaturami (przynajmniej na razie), więc w iPhonie raczej nie byłby często używany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX