WhatsApp zainstalujesz na komputerze. Ważny trend

Aplikacja WhatsApp zostaje po raz pierwszy udostępniona użytkownikom komputerów. Dlaczego komunikator mobilny chce nam wskoczyć na biurka?

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów (należy do Facebooka), udostępnia aplikację użytkownikom komputerów. Aplikację mogą pobrać użytkownicy komputerów z Windows i OS X. 

Przeczytaj też: WhatsApp szyfruje wiadomości - dla twojego bezpieczeństwa.

Dlaczego jednak mobilna aplikacja chce działać na stacjonarnych maszynach? Okazuje się, że to po prostu wygodne. WhatsApp będzie bowiem w pełni zsynchronizowany z aplikacją na smartfonie. Powiadomienia, odpowiedzi będą wyświetlać się na obu maszynach. 

W celu synchronizacji smartfonu i komputera trzeba zeskanować kod wyświetlany podczas instalacji.

Synchronizacja WhatsApp i komputera stacjonarnegoSynchronizacja WhatsApp i komputera stacjonarnego Fot. WhatsApp

Decyzja WhatsApp dowodzi tego, że smartfony nie są idealnym narzędziem komunikacji. Tradycyjna klawiatura i ekran wciąż są niezastąpione. 

Podobny trend widać w działaniach Windows, który latem udostępni aktualizację umożliwiającą synchronizację wiadomości SMS pomiędzy smartfonem, a komputerem, odbieranie za jego pomocą połączeń telefonicznych. 

Swoją aplikację na Windows 10 przedstawił też Instagram

W ostatnich analizach rynkowych wyraźnie widać spadek sprzedaży komputerów. Nie oznacza to jednak, że są one mniej przydatne niż kiedyś - w niektórych sytuacjach wciąż są niezastąpione. A ostatnie decyzje Windows ułatwiają współpracę smartfonu i komputera, co jeszcze bardziej podnosi przydatność PC. 

Więcej o: