Samsung Note 6 będzie miał 6GB pamięci RAM?

Podczas konferencji Mobile Solution Forum, która odbyła się właśnie w chińskim Shenzhen, Samsung zaprezentował nowy, potężny rodzaj pamięci. Może znaleźć się w przełomowym Galaxy 6, podobnie jak skaner tęczówki.

Według kilku doniesień już w sierpniu tego roku Samsung może zaprezentować Galaxy Note 6 - drugi po S7 ważny model firmy.

Przeczytaj też: Zobacz smartfon, który jest niemal za duży.  

International Business Times zauważa, że podczas konferencji Mobile Solution Forum, która odbyła się właśnie w chińskim Shenzhen, Samsung zaprezentował nowy rodzaj pamięci. Kość 6GB (LPDDR4) wykonana w technologii 10nm.

Technologia wykonania pozwoli zaoszczędzić energię, a przez to wydłużyć czas pracy akumulatora, co w dzisiejszych smartfonach ma kluczowe znaczenie.

Interesujące wydają się też wnioski patentowe zarejestrowane na terenie Unii. Samsung zastrzega w nich dwie marki: "Samsung Iris" i "Samsung Eyeprint", co przekonuje, że w którymś z najbliższym urządzeń znajdzie się skaner tęczówki. Jego zastosowanie miałoby być jeszcze wygodniejszym i bezpieczniejszym sposobem na autoryzację.

Według innych doniesień Galaxy Note 6 ma być wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 5,8 cala i procesor Snapdragon 813. Zmian ma być znacznie więcej, ulepszenia nie będą jedynie kosmetyczne. Miejmy nadzieję, że Note 6 będzie najlepszym smartfonem tego roku.