Kup teraz. Allegro na sprzedaż?

Naspers Ltd., południowoafrykańska firma będąca właścicielem Allegro, zamierza, według nieoficjalnych źródeł, sprzedać serwis.

Według przecieków, do których dotarła agencja Bloomberg, Allegro, jeden z największych europejskich portali aukcyjnych, może wkrótce zmienić właściciela. Jak udało się nieoficjalnie ustalić dziennikarzom, Naspers Ltd, firma inwestycyjna z Republiki Południowej Afryki, miał już ponoć wynająć bank Morgan Stanley w celu ustalenia szczegółów transakcji.

Czytaj też: +500. Tyle zarobisz teraz na Allegro?

Bloomberg wylicza wartość Allegro na ok. 3 miliardy dolarów i podkreśla, że nie powinno być problemów z przyciągnięciem inwestorów private equity lub szukających możliwości ekspansji firm z Chin

Naspers, aktualny właściciel Allegro, jest nastawiony przede wszystkim na inwestycje na rynkach wschodzących, dzięki czemu odnotowuje spore zyski - sam wyceniany jest na 67 miliardów dolarów. 

Czytaj też: Rodzime Zadane.pl dostało dodatkowe 15 milionów dolarów od inwestorów

Allegro jest największym serwisem e-commerce w naszym regionie z 14 milionami unikalnych użytkowników miesięcznie. 

Meloy Horn,szefowa działu relacji z inwestorami Naspers, w odpowiedzi na nasze zapytanie nie potwierdziła rewelacji Bloomberga.

Zgodnie z polityką firmy nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy naszemu zaangażowaniu w fuzje, kupno lub sprzedaż spółek, a także nie komentujemy pogłosek rynkowych.
Więcej o: